Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Celia Roose esitleb Viljandi Folgil uut albumit

Celia Roose
Celia Roose Autor/allikas: Toomas Kalve

Celia Roose esitleb Viljandi pärimusmuusika festivalil oma uut albumit "Regijoon".

"Regijoon" on sõnamäng, mis kannab endas mitut erinevat tähendust. Ühelt poolt tähendab see regiooni ehk piirkonda, kust Celia ise pärit on – ajaloolist Võrumaad ja Lõuna-Tartumaad. Teiselt poolt tähendab regijoon regilaulu selle erinevate komponentidega: regilaulude tekste, viise ja erinevaid esitusstiile.

"Joon" viitab ka laulude seadetele, milles Celia püüab leida oma joont – oma teed regilaulude tõlgendamiseks. Mõnigi laul on salvestatud mitmekordselt, et tekiks arhailisele laulutraditsioonile omane heterofoonia, kus samaaegselt kõlavad ühe viisi erinevad variandid. Omaette jooned on ka laulude lood, millega on joonistatud pilte täiskasvanute elust ja nende omavahelistest suhetest. Kokku kõlavad need erinevad jooned tervikliku pildina, kus arhailine on kõrvuti kaasaegsega, isiklik suhe põimumas traditsioonidega.

Kõik plaadil olevad laulud kõlavad võru keeles. Kelle jaoks murdekeel on võõras, saab laulude sisu jälgida plaadikaante vahel olevast vihikust, samuti on seal sõnaseletusi.

Erinevates lauludes mängivad pille kaasa tuntud muusikud nagu Robert Jürjendal, Reigo Ahven ja Cätlin Mägi.

Plaadi esitlus toimub Viljandi pärimusmuusika festivali raames laupäeval, 30. juulil. Kell 20.00 toimub kontsert Jaani kirikus, kus Celia Roose astub üles koos Robert Jürjendaliga. Samal hilisõhtul kell 22.00 toimub lauluõhtu aida väikeses saalis, kus Celia laulab eest plaadilt pärit laule ja Piret Päär jutustab sekka lugusid.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: