Pokemon Go on kogunud praeguseks rohkem kasutajaid kui Twitter ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kirill Kukhmar/TASS

Nutitelefoni mäng Pokemon Go on osutunud nii populaarseks, et on mõne nädalaga kogunud rohkem kasutajaid kui sotsiaalvõrgustik Twitter.

"Pokemon Go on nutitelefoni mäng, mille eesmärk on püüda vabast loodusest pokemone," tutvustas tehnikaajakirjanik Gregor Sibold mängu tänases "Vikerhommikus". "Pokemonid on müstilised olevused, eesmärk on nad kätte saada, neid taltsutada ja treenida," lisas ta.

Pokemon Go lasti algselt välja vaid kolmes riigis - Ameerikas, Austraalias ja Uus-Meremaal. Viimastel nädalatel on see levinud üle maailma, seal hulgas ka Eestis. Mängijate seas leidub ka neid, kes on loobunud muudest hobidest ja isegi tööst, et saaks mänguga rohkem tegeleda. "Kui oled tõsine mängija, siis jalutad kolm-neli tundi mööda linna ringi ja otsid pokemone," ütles Sibold, kes veetis eilse õhtu samuti mängides.

Pokemonide asukohta näeb seadme GPS-i abil. "Pokemonid tekivad juhuslikult mingitesse kindlatesse kohtadesse, neid näevad kõik, kes seal ümber on," rääkis Sibold. Mängijad omavahel ei võistle – kõik, saavad püüda pokemoni samast kohast.

Mängides peaks kindlasti olema tähelepanelik ümbruse suhtes – jälgima autosid ja kahtlaseid inimesi, kuna juba praeguseks on mängijad langenud kuritegevuse ohvriks. "Mängukaardi peal on esemed, mis on nähtavad kõigile. Kurjategijad on oodanud nende kohtade peal ja röövinud pahaaimamatuid mängijaid," rääkis Sibold.

Globaalselt on Pokemon Go saavutanud suurt edu, nii on näiteks mängul rohkem kasutajaid kui sotsiaalvõrgustikul Twitter. Edu on kindlasti olnud üllatuseks ka mängulooja, Nintendo, jaoks. "Mäng jõudis teistesse riikidesse nii aeglaselt, sest mänguserverid ei pidanud vastu," sõnas Sibold. Konkurente tehnoloogiaajakirjanik nimetada ei oska. "Pokemon Go on omaette fenomen, millel polegi konkurenti vaja ja ei tulegi," arvas Sibold

Mängimise jaoks on vaja alla tõmmata Pokemon Go mäng, mis on tasuta. Esialgu peab sinna sisetama oma sünniaasta, looma oma karakteri ning siis ongi võimalik kinni püüda oma esimene pokemon. Pokemoni püüdmiseks peab teda viskama pokepalliga, pihta saades saad ta omale. "Pärast esimest pokemoni ongi võimalik minna laia maailma jahile," sõnas Sibold.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: