Video: Vello Vaher peab oma suurimaks trumbiks painduvust ja plahvatuslikku jõudu

Foto: Youtube

Vello Vaher, keda eelmisel nädalal vaatas teleri vahendusel 12 miljonit ameeriklast, oli täna hommikul külas "Vikerhommikus."

"See on võtnud mul tükk aega, et mõista, kuhu olen jõudnud," ütles Vaher, kelle sõnul võtab saates osalemine tema 37–aastase karjääri ilusasti kokku. "Olen olnud õigel teel ja olen suutnud endale ja ka paljudele teistele tõestada, et see, mis ma teen on õige," lisas Vaher.

Konkurss saate jaoks on meeletult suur. "Ma ise pean enese kõige suuremaks trumbiks seda, et olen ühendanud kaks täiesti erinevat asja. Üks on painduvus ja teine on plahvatuslik jõud," rääkis Vaher. "Lisaks minu hulljulgus ja veidrus," jätkas ta, "sealt edasi tuleb veider eesti keele põhjal inglise keeles rääkimine ja asi, mida nad samuti otsivad - personality ehk isiksus."

Saateks valmistub Vaher pühendunult, nii on ta juba esitanud ka kaks trikki, mida ta varem elus pole teinud.

Ameerika talendisaates osalemisega kaasnevad ranged reeglid. Kui televaatajateni jõudis talendishow alles mõne nädala eest, siis tegelikult toimus filmimine juba kevadel. Seega pidi Vaher oma osalemist ja edu saladuses hoidma. Saatest teadsid vaid vähesed lähedased inimesed. Ka "Vikerhommik" pidi telekanalilt intervjuu jaoks luba küsima.

Saatesse sattumisest mees samuti rääkida ei tohi. "See on väga tore jutt, aga ma kahjuks ei saa sellest rääkida. Ütleme nii, et see on saatus," sõnas ta.

Enam nii suurt salatsemist tarvis pole. "Edasi on kõik otse, liveshow toimub Dolby teatris Hollywoodis, kus juba üle 10 aasta jagatakse Oscareid. Enam suuremat lava ja lavaauditooriumi ei anna välja mõelda," kirjeldas Vaher. Veerandfinaal algab juba järgmisel nädalal. Seda, mis päeval Vaher eetris on, mees aga avaldada ei tohi.

Vaher on eluaeg kuulsaks tahtnud saada. "Endistel aegadel püüti auahnust maha suruda, aga tegelikult see viib ju edasi," arvas Vaher.

Internetis on Vaheril kogunenud juba korralik fännibaas. Youtubes kõige populaarsemal videol on hetkel 40 000 vaatamist miljonist puutu. "Kui mai keskel ma veel ei teadnud, mis on hashtag, siis nüüd on mul Twitter, Instagram ja Facebooki fännileht, kust saab leida minu üleslaaditud videoid," rääkis Vaher.

"Vikerhommikus" näitas Vaher ka trikki, mis eelmises saates võlus supermodell Heidi Klumi kõige enam.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: