Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anne Veski: tahan tänada publikut, et nad on lasknud mul nii kaua laulda

Eile käis Vikerraadios Andres Ojal külas Anne Veski, kes rääkis oma juubelituurist "Ma tänan teid" ning vaatas tagasi oma karjäärile.

Laulmist alustades ei osanud Veski arvatagi, et tal on võimalik sellega nii kaua tegeleda. "Lihtsalt laulsin ja tegin ning nüüd saan järjekordset juubelit pidada rahvaga," ütles ta. Laulja nõustub Paul McCartneyga, kes ei nimeta laulmist karjääriks, vaid muusikaliseks teekonnaks. "Tavaliselt on ikka nii, et kui sulle endale meeldib, siis hakkab lõpuks ka teistele meeldima," rääkis Veski.

Veski peab oma muusikalise teekonna alguseks Rapla keskkooli ansamblit Omega, karjäärisaavutuseks võib nimetada Sopoti lauluvõistlust aastal 1984. "Aga kõige suurem saavutus on siiski see, et ma saan siin sinuga praegu olla ja meil on lugusid, plaate ja kontserte," ütles Veski.

Esimene kuulsus tuli ansambliga Vitamiin. "Sealt sain töökooli, Vitamiin andis sel ajal juba lavastatud kontserte, polnud lihtsalt tantsumäng," rääkis Veski. Polnud monitore ja bänd mängis nii valjusti, et laulja pidi üle nende karjuma. "Praegu pannakse kõrvamonitor ja isegi vaikse häälega on midagi kuulda. Sel ajal pidi laval enda eest võitlema," meenutas Veski.

"Ega see mingi meelakkumine pole olnud," ütles Veski oma lauljakarjäärile tagasi vaadates. "Aga samal ajal on see hingele väga palju rõõmu pakkunud," lisas ta.

Juubelipidustused saavad suured - koos taustalauljate ja bändiga on kokku laval 13 inimest. "Iga päev sellist uhkust lubada ei saa, aga juubelikontserdiks paneme kõik oma jõud mängu," ütles Veski. Saates põhjendas Veski ka juubelituuri nime. "Tõesti tahangi tänada publikut, et nad on lasknud mul nii kaua laulda," ütles ta.

Tuuril tuleb esitlusele nii kullafondi kui ka uuemaid laule. Lisaks Veskile löövad kaasa ka Koit Toome ja Jüri Pootsmann. "Tulevad sellised kooslused, mida keegi ei ole ilmselt oodanud," ütles Veski. Esitlusele tulevad ka lood, mida Veski igal kontserdil ei laula. "Minu jaoks on seal pidupäeva laulud. Need laulud kõlavadki ainult suurel laval ja elava ansambliga," kirjeldas Veski.

Intervjuu Andres Ojaga algab saate 22. minutil.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: