Sander Mölderi lava ees võiks moodustuda Balti kett ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sander Mölder
Sander Mölder Autor/allikas: Pressimaterjalid

Sander Mölder esineb Positivusel mitmendat korda. Muusikaprodutsent rääkis "Vikerhommikus" nii endast kui ka festivalist.

Sander Mölderi arvates oli Positivusel kohe alguses potensiaali muutuda suureks festivaliks. "Ma arvan, et mu esinemise esimesed korrad olid samamoodi suured. Mul oli kohe selline tunne, et Positivus muutub rahvusvaheliseks festivaliks," lausus Mölder.

Mölder arvab, et festivali tunne on Positivusel kogu aeg olnud. "Mereäärne ala, mändidevaheline vibe – see oli seal alati."

Kuna muusikaprodutsent on esinenud festivalil mitu korda, tundub talle, et publiku muusikamaitse ei ole muutunud.

"Vikerhommiku" saatejuhid uurisid ka Mölderilt, millest rääkides saab teda närvi ajada. Kuna Mölderi kohta on alati kirjas "Tšellot õppinud, nüüd muusikat produtseeriv või DJna üles astuv", küsisid saatejuhid: "I Wear* Experimendi liikmed läksid pingesse küsimuse peale, millist muusikastiili nad viljelevad. Kuidas sinul tšellomänguga ikkagi on?"

Mölder vastas, et tšellist ta kindlasti ei ole. "See on väga halb nimetus. Muusikaprodutsent või mingis mõttes helilooja on täpne öelda."

Lisaks sõnas Mölder, et ühest küljest on DJna teiste muusikat mängida tore, kuna saab publiku peal katsetada erinevaid emotsioone. "Oma muusikaga ei saa seda nii palju teha, samuti avad end pisut rohkem. See on hirmutav, kuna enda muusikat mängides on alasti oleku tunne," lausus Mölder.

Mölderil on ka esinedes alati kaasas Flying Lotuse laul "Tea Leaf Dancers", mida ta mängib ainult erilisel hetkel.

Küsimuse, kuidas teeb muusik vahet eestlastel ja lätlastel, tahab Mölder lahendada humanistlikult, kõiki võrdväärselt koheldes. "Mulle meeldib lavalt vaadata ning mõelda, et kõik on üks." Niisiis heitsid "Vikerhommiku" saatejuhid nalja, et Mölderi kontserdil on lava ees Balti kett.

Positivus toimub Lätis Salacgrivas 15.–17. juuli. Info kodulehel.

Toimetaja: Anette Sõna

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: