"Vikerhommik" tutvustas täna hommikul esmakordselt koomikseid ({{commentsTotal}})

Juhan Särgava ja Madis Kimmel
Juhan Särgava ja Madis Kimmel Autor/allikas: Vikerhommik

"Vikerhommiku" saatejuhid Taavi Libe ja Madis Kimmel alustasid täna hommikul kell 5.30 raadiomaja juurest sõitu ELMO elektriautoga. Nende eesmärgiks oli saate lõpuks jõuda Pärnusse või vähemalt selle lähistele. Saatele sai kaasa elada ka Facebookis, kus edastati live-videot.

Oma teekonnal kohtusid Taavi Libe ja Madis Kimmel mitmete inimestega, aga tegid ka tavapärast tööd – lugesid ilmateadet, õnnitlusi ning tutvustasid värskeid ajalehti. "Täna on selline ajalooline päev, et saame teile ka koomiksitest rääkida," ütles Libe.

Elektriautoga sõitmine polnud saatejuhtidele just kuigi positiivne kogemus. "Meie esimese peatuseni on jäänud 19 kilomeetrit," ütles Kimmel esimeses Facebooki otseülekandes, "ja meie auto akut on jäänud kuskil 8 kilomeetrit." Laitse lossi juurde jõudes rääkisid saatejuhid, et olid auto navigatsioonisüsteemile andnud käskluse leidmaks lähim laadimispunkt, aga sattusid hoopis sama ringi sõitma. "Sõidab hästi, aga kütust võtab jube palju," ütles Libe elektriauto kohta.

Teel kohtuti ka näiteks elektriauto omanik Silviga, kes jagas meestele näpunäiteid ja külastati Ruila Talle ja Saidafarmi.

Ruila Tallides kohtusid saatejuhid endise laskesuusataja Martten Kaldvee ja ratsutaja Urmas Raagiga. "Eesti ratsaspordi eesmärgiks on, et Tokyos 2020 oleks ratsasportlane esindatud," sõnas Kaldvee. Raag seevastu ei pidanud seda võimalikuks. "Kuna Eesti riik on väike ja kvalifikatsioonisüsteemid on nii keeruslieks tehtud." ütles Raag. "Võime normid ära täita, aga reaalne pääs sõltub rahakoti suurusest ja raha meil tegelikult pole," lisas ta.

"Vikerhommik" külastas ka Saidafarmi, kus räägiti Juhan Särgavaga ning vaadati loomad üle.

Otseülekandena filmitud saate puhul tundsid vaatajad muret saatejuhtide turvalisuse üle, mille peale Kimmel näitas, et turvavööd on kinnitatud ning lisas: "Seadus ei ütle, et autoroolis ei tohi raadiot teha,"

Toimetaja: Mariliis PetersonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: