Lexsoul Dancemachine esitles uut singlit "Coconuts" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lexsoul Dancemachine
Lexsoul Dancemachine Autor/allikas: Pressimaterjalid

Raadio 2 saates "Estonian Funk Embassy" oli külas Robert Linna ansamblist Lexsoul Dancemachine. Muusik rääkis oma kirest funkmuusika vastu, eelseisvatest kontserditest ning tutvustas bändi uut singlit "Coconuts".

Robert Linna esimene meeldetulev kokkupuude fungiga oli umbes 6-aastaselt, kui ta sobras oma vanemate plaadikapis, leides sealt ühe kindla loo. "Kuulasin plaadilt läbi kõik lood ning esimest korda mõtlesin, et Sam & Dave'i "Soul Man" on minu lemmiklugu," meenutas Linna.

"Ma arvan, et umbes sealt jäi pisik sisse. Kui hiljem sai kooliajal räppi kuulatud, tekkis mõte ise biite teha. Hakkasin tegelema sellega, et leida kihvte sämpleid." Kuna Linnal polnud raha plaatide ostmiseks, tuli olemasolevaid skrätsida. Vanemate plaadikogumikest meeldis talle näiteks James Last, kes tegi varieteefunki.

Kui muusik kolis Tartusse, oli tema korterikaaslase arvutis Herbie Hancocki muusikat. "Kuulasin seda. Sellal oli võimalik ka internetist muusikat leida, mistõttu tekkis soov sügavamale kaevata. Eriti huvitas mind idabloki funk, mida ei tea igaüks."

"Sel puhul oli mul suur armastus proge ja jazz fusioni vastu, mis ajendas tegema sõpruskonnaga muusikat ja bändi," sõnas Linna. Ta loobus arvutibiitidest, kuna tahtis naturaalsemat saundi. Selle tõttu pidi muusik hakkama ka pilli õppima.

Lääne fungiga võrreldes on Linnat alati köitnud idabloki teadlikkus. "Olen mõelnud, kust nad võtavad, et see peab võrreldes ülejäänud fungiga nii saundima. Latiinoelemendid seal sees on vastuolus nõukogude süsteemiga, kuid ma arvan, et see on ongi tegelik eesmärk."

Bändi Lexsoul Dancemachine ootab ees kolm kontserti. Esimene toimub 14. juulil festivalil Pori Jazz. "Ei oleks absoluutselt ette kujutanud, et satun Pori Jazzile, kuna see on niivõrd legendaarne üritus," kommenteeris Linna. Ta lisas: "Ma ei kujuta ette, mis Pori Jazzil toimuma hakkab, kuid ülim au on seal esineda ning see on väga tuus."

Festival Pori Jazz on alates 1966. aastast Soomes korraldatud üritus, mis toimub tänavu 51. korda.

Lexsoul Dancemachine esineb ka nii Intsikurmu festivalil kui ka Positivusel.

Samuti ütles "Estonian Funk Embassy" saatejuht Henrik Ehte: "Posituvusele on eriline mõte tulla ka sellepärast, et pärast Lexsoul Dancemachine' kontserti tuleb lavale Charles Bradley, kes on väga kirglik mees." Kui Ehte teda ükskord esinemas nägi, hakkas muusik laval peaaegu nutma.

"Olen kuulnud, et tema hüüdnimi on "The Screaming Eagle of Soul"," lisas Linna.

Lisaks kontsertidele bändiga esineb Robert Linna 15. juulil peoüritusel "One Night in Bangkok XV", kus ta mängib plaate. "Bangkok on paljudele tundmatu nähtus, kuid alguse sai see Intsikurmust. Hakkasin koos Roma Pi, Kersten Kõrge ja Kaarel Valteriga plaate mängima ning pidu ei saanudki läbi," sõnas Linna.

Peo nimi tuli sellest, kui Kõrge ostis second handist nokamütsi, mille peal oli kirjas "Night in Bangkok". Nüüd on "One Night in Bangkok" rütmilise muusika paradiis ehk funk-soul-diskopidu.

Linna tutvustas saates ka oma bändi uut singlit "Coconuts", mis pidi alguses minema ansambli eelmisele plaadile.

"Olen seda bändiga ka varem mänginud, kuid lugu on suvine ning mõnus lisamaius puhkuse kõrvale," kommenteeris Linna.

Henrik Ehte oli üllatunud: "Kui tavaliselt on teil fungi-souli vibe, siis "Coconuts" on järsku troopiline funk-jazz." Ta lisas: "Mõtlesin ka sõnadele: umbes samal ajal said kokku oma kalli muusaga ning on sündinud teile ka kookospähkel."

"Põhiline inspiratsioon tuli sellest, kui oma neiuga tuttavaks sain, panin oma mõtted kirja. Kui olen laval n-ö saarekese peal, siis tema on teiselpool merd – seal on kerge igatsuse teema," vastas Linna.

Lisaks naljatles Linna, et alguses oli mõte panna lapsele nimeks "Lebo". "Lõpuks tuli siiski nimeks Albert, hea bluusikas, nagu Albert Collins."

Pärast suvel toimuvaid kontserte ilmub Robert Linnal bändiga Elephants From Neptune uus album. Lexsoul Dancemachine läheb hoopis loomingulisele puhkusele.

Kuula saadet "Estonian Funk Embassy" siit.

 

Toimetaja: Anette Sõna

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: