Paksus Margareetas näeb hinnalisi Eesti viikingiaegseid aardeid   ({{commentsTotal}})

Viikingilaev
Viikingilaev Autor/allikas: Pressimatejalid

15. juulil avab Eesti meremuuseum Paksus Margareetas viikinginäituse "Viikingiaja aarded Eestist" koos suure teaduspäevaga. Lisaks tutvustatake 16.-17. juulil kõikidele huvilistele lähemalt viikingiaegset elu.

Eesti Meremuuseumi ja Tallinna ülikooli koostöös valminud näitusel jõuavad esmakordselt avalikkuse ette Eesti maapõuest leitud haruldased viikingiaegsed aarded ning nende kõrval ka uued teadmised meie viikingiajast.

Uue näituse avamise puhul toimub Paksu Margareeta sisehoovis kell 12.00–17.00 tasuta teaduspäev: "Kas viikingid suudavad meid endiselt üllatada?" Esinejate seas astuvad üles erinevad eksperdid nii Eestist kui Skandinaaviast, kes jagavad teadmisi viikingitest ning nende ajaloost Eestimaa pinnal.

Reedesele teaduspäevale järgneb vahva avanädalavahetus viikingite radadel, kus põneva programmi raames tutvutakse viikingiaegse kangakudumise ja riiete valmistamisega, uudistatakse tolleaegset sepatööd ja tööriistu ning mudilased saavad meisterdada kilpe ja kiivreid. Avatud on ka viikingiköök, kus saab proovida tolle aja kulinaariasaavutusi.

Mõlemal päeval toimuvad verivärskel näitusel ka eestikeelsed kuraatorekskursioonid ning eesti-, vene- ja inglisekeelsed pereekskursioonid.

Avamise eriprogramm toimub Paksus Margareetas 16. ja 17. juulil kell 12.00–16.00. Muuseumi pääseb muuseumipiletiga, kõik tegevused ja ekskursioonid on tasuta.

Toimetaja: Mariliis PetersonHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: