ETV2 pühendab teemaõhtu Virve Koppelile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Virve Koppel
Virve Koppel Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Mai lõpus lahkus meie seast teenekas režissöör Virve Koppel, kelle käe all on valminud paljud tuntud lastelavastused, telefilmid ning saatesarjad. Mälestusõhtul jõuavad ekraanile nopped tema loomingust ning Koppeli teletööd tutvustavad saated.

Kell 20.00 "Ob-la-di, Ob-la-da: Muusikalavastused lastele" (ETV 2001)

Reet Linna vestluskaaslasteks on hinnatud lastesaadete tegijad Virve Koppel, Tõnis Kõrvits, Ene-Maris Tali, Karin Nurm.

Kell 20.50 "Tuulelohe, luulelohe" (Eesti Telefilm 1983)

Lohesid lennutatakse siin filmis tõesti kõrgele ja kaugele. Taevakõrgustest näeb liivalinnu ja pärislinnu, maad ning merd, metsa ja põlde ning palju toredaid ja rõõmsaid lapsi. Heli Lääts laulab Ülo Vinteri lastelaule Kalju Kanguri sõnadele. Režissöör Virve Koppel.

Kell 21.05 "Pildikastis: Virve Koppel" (ETV 1991)

Tema käe all on valminud paljud lastelavastused ning mitmed telefilmid. Teda mäletatakse ka Rein Karemäe reportaažsaadete režissöörina. Saade tutvustab režissöör Virve Koppeli elu ja teletöö aastaid. Saatejuht Külli Meister, režissöör Norma Jõekalda.

Kell 22.25 "Pööripäev" (Eesti Telefilm 1964)

Film 60ndate noorte elust. Kauni looduse keskel olid seitsmendat kevadet koos 18-aastased noored, et ühiselt tähistada täisealiseks saamist. Lüüriline jutustus kevadest ja noortest - noorte suvepäevadest. Käsikiri Valdo Pant, režissöör Virve Koppel.

Kell 22.45 "Kabinettide kiuste: telerahva lood" (ETV 2005)

Maailm tuleb meile koju kätte - nii kõlab üks hea põhjendus, miks inimesel kodus televiisor võiks olla. Aga veel hiljuti, kaheksakümnendatel aastatelgi pidasid selleks loodud instantsid hoolega valvet, et Eesti inimesed maailma mitte ülearu palju ei näeks ega kuuleks. Telekorüfeed meenutavad (tsensuurivabalt) oma kokkupuuteid Glavliti ja ideoloogiavalvuritega. Stsenarist ja režissöör Vilja Palm, toimetaja Renita Timak.

Kell 23.35 "Reportaaž telefoniraamatu järgi" (Eesti Telefilm 1966)

Telefoniraamat on nii huvitav raamat, et selle põhjal võib teha reportaaži. Kas teate mitu Tamme, Kaske, Seppa on seal kirjas? Nimed on samad, aga inimesed erinevad. Mida võib näiteks leida Sepa nime tagant? Pagar Heino Sepp, kunstnik Aino Tõnisson-Sepp, klaverikunstnik Heljo Sepp jne. Stsenarist Rein Karemäe, režissöör Virve Koppel, operaatorid Mati Põldre, Peep Kasesalu, helilooja Kuldar Sink, helirežissöör Heino Pedusaar.

Kell 00.00 "Maa keset merd" (Eesti Telefilm 1981)

Kihnu ja inimesed, kes püüavad saare käekäigu eest hea seista. Stsenarist Enn Anupõld, operaator Vello Aruoja, režissöör Virve Koppel.

Kell 00.30 "Kodune collage" (Eesti Telefilm 1967)

Põgus kollaažilikus laadis ülevaade sellest, milline on nõukogude Eesti ja mida kujutab endast eestlane. Näeme merd ja kadakaid, vanu linnamüüre ning nägusaid suveniire, inimesi, kes tuntud ka väljaspool Eestimaa piire, nagu Gustav Ernesaks, Hendrik Krumm, Elbert Tuganov... Kuuleme esinemas vokaalansambleid Collage ja Laine. Humoorikat teksti loeb Tõnu Aav (vene keeles). Režissöör Virve Koppel.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: