Merekultuuriaasta pop-up kool ootab tallinlasi merele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Merekool
Merekool "Meresõber" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Merekultuuriaasta suvine programm, pop-up merekool "Meresõber" annab kõigile võimaluse proovida nelja veega seotud spordiala: purjetamine, lohesurf, kajakiga sõitmine ja SUP-lauaga sõitmine.

Pop-up merekooli "Meresõber" koordineerib Eesti Jahtklubide Liit ning projektijuhi Indrek Ilvese sõnul on programmi eesmärk anda noortele võimalus saada vahetu kogemus merel käimisest.

"Meri pakub väga mitmeid võimalusi sportimiseks ja vaba aja veetmiseks ning meie eesmärk on seda laiemalt tutvustada," ütles Ilves. Selleks on loodud kaks erinevat võimalust: eelregistreerimisega viiepäevane merekool noortele vanuses 8-16 aastat ning õhtuti ja nädalavahetuseti kiirkursus "Esimest korda veele" kõikidele huvilistele.

"Viiepäevane merekool annab võimaluse tutvuda erinevate veespordialadega põhjalikumalt, kus iga päev on fookuses üks spordiala ning üldine veeohutus. Õhtuti ja nädalavahetuseti saavad aga SUP-laua, lohesurfi, kajaki ja purjetamisega tutvuda kõik huvilised vanusest hoolimata," täpsustas Ilves. Eelregistreeritud grupid on Tallinna kursustel täis, kuid kõiki linnaelanikke oodatakse veespordialadega tutvuma pärast tööpäeva kell 16.00–19.00 ning nädalavahetuseti terve päeva jooksul.

Kõiki meresõpru juhendavad oma ala professionaalid. Vaneminstruktor Elise Umb on Eesti koondislane purjetamises ning kuulub paadiklassi 470 naiste arvestuses maailma paremikku. Purjetamise instruktor Terje Lepik on purjetamisega tegelenud juba kümme aastat. Ta on kuulunud noorte koondisesse ja toonud võistlustelt koju mitmeid auhinnalisi kohti. Kajakiinstruktor Oskar Jüssi on andnud individuaalseid koolitusi alates 2012. aastast ning alates 2014. aastast annab ta SeaKayak Estonias voolava vee, surfi, gröönipöörete ja süstasõidu baaskoolitusi.

Pop-up merekooli "Meresõber" on Tallinnas 4.-17. juulini, seejärel liigutakse edasi Tartusse.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: