Viimane Bondi film "Spectre" on kaebuste kohaselt liiga vägivaldne  

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Daniel Craig filmi "Skyfall" linastusel Autor/allikas: AFP/Scanpix

BBFC (Briti Filmide Klassifitseerimise Nõukogu) raporti kohaselt peetakse viimast James Bondi filmi liiga vägivaldseks, samuti esitati kaebusi filmidele "Kingsman: Salateenistus" ja "Käsilased".

 

Alla 12-aastastele mittesobivaks tunnistatud "Spectre" turustajad üritavad leida viise, kuidas vaatamata kaebustele säilitada MS12 vanusepiirang. BBFC iga-aastase raporti sõnul oli filmis algselt stseen, mis sisaldas silma vigastamist. Seda peeti MS12 piirangu jaoks mittesobivaks ja filmitegijad muutsid visuaalseid detaile, et vaataja saaks toimuvast aru vaid vihjamisi. Samamoodi muudeti verist enesetappu kujutav stseen, kirjutab BBC.

Filmis on ka piinamisstseen, mida osad vaatajad peavad häirivaks. BBFC peab seda aga sobivaks MS12 vanusepiiranguga, sest detailid on minimaalsed ja tegu on James Bondiga - kangelane, kes võidab kõik kurikaelad.

BBFC sai "Spectre" kohta 40 kaebust. Filmile "Kingsman: Salateenistus", mis on Eestis keelatud alla 14-aastastele, esitati 38 kaebust. BBFC tõi välja, et nägi filmi algset versiooni, lõppversiooni oleksid nad hinnanud sobimatuks alla 18-aastastele.

Kõigile lubatud "Käsilased" sai 16 kaebust, mis olid enamasti seotud vanaaegses piinamiskoopas toimunud stseeniga. BBFC sõnul on aga aru saada, et tegu on vaid mänguga ning stseen iseeneseest on ebarealistlik.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: