Eesti edelapoolseim muusikasündmus on pühendatud merekultuuriaastale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ansambel Rüüt
Ansambel Rüüt Autor/allikas: Pressimaterjalid

7.-23. juulini toimub Pärnumaa väikekülas, Treimanis, juba teist aastat muusikasündmus "Suvesüda rannakülas", mis toob kokku mitmed Eesti tippmuusikud. Elanike koduõuedes, Treimani sadamas ja kohalikus rahvamajas toimuvatel kontsertidel esinevad näiteks Jaan Tätte, Silver Sepp, folkansambel Rüüt ja tangoansambel Trio Maag.

Muusikaürituse peakorraldaja Viljar Soomre sõnul on seekordne muusikasündmus pühendatud merekultuuriaastale ning ürituse eesmärgiks on tutvustada seda väikest, kuid kaunist Edela-Eesti rannaküla kodukoha tuntud muusikute kaudu. "Enamik ülesastuvaid muusikuid on Treimanist pärit või selle kohaga hiljem lähedaseks saanud. Koduõue kontserdid toimuvadki tegelikult nende muusikute endi lapsepõlve- või maakodudes – see muudab muusikalise elamuse veelgi hubasemaks ja lähedasemaks," ütles Soomre.

Muusikasündmuse raames toimuvad esimest korda suuremad üritused ka kohalikus kalasadamas. "Soovime pakkuda kuulajatele tõelist elamust, mida annab kauni muusika kuulamine kohas, mis on vist kõikide eestlaste jaoks oluline – mere ääres. Pühendatuna merele ja tänavusele merekultuuriaastale toimub suur merelaulupidu, kus teevad kaasa kõik kohalikud muusikagrupid ning Jaan Tätte annab kontserti "Näoga mere poole", lisas Soomre.

Eesti edelapoolseima muusikasündmuse raames toimub kolme nädala jooksul kokku seitse üritust:

7. juulil esineb folkansambel Rüüt Lepa talu õuel koos rootsi viiuldaja Daniel Wikslund Riksspelmaniga;

8. juulil annab Männi talu õuel kontserdi tangoansambel Trio Maag ning tangoõpetajad Liivi ja Artur Novek viivad läbi tangokultuuri teemalise töötoa;

9. juulil toimub Treimani sadamas merelaulupidu koos Treimani Rahvamaja laulukoori ja rahvatantsurühmade ning Ervin Lillepeaga;

11. juulil näidatakse Treimani Rahvamajas muusikafilmi "Hüljatud"; 1

3. juulil toimub kohaliku rahvamaja peoplatsil XI laste ja noorte rahvamuusikalaagri kontsert;

21. juulil esinevad Treimani sadamas Jaan Tätte ja Silver Sepp ning 23. juulil toimub Treimani raamatusõprade päev.

Treimani muusikanädalate tasuliste kontsertide pileteid saab osta kohapeal enne kontserte sularahas. Koduõue kontsertide juures tegutsevad ka kodukohvikud, kus kohalike valmistatud maitsvate suupistete ja jookide eest saab samuti tasuda sularahas.

Vihmase ilma korral toimuvad õuekontserdid Treimani Rahvamajas.

Treimani teist muusikanädalat toetab Kohaliku omaalgatuse programm (KOP).

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: