Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Festival "Puude taga on inimene"

{{1465712704000 | amCalendar}}

11. juunil toimus Tallinna Stroomi ranna alal koguperefestival "Puude taga on inimene", mille eesmärk oli näidata erinevate inimeste võimekust olla iseseisvad, kui riik ja ühiskond on nende vajadustega arvestanud.

MTÜ Puude taga on inimene lõid ettevõtlikud eestimaalased, kelle missiooniks on ühiskondliku suhtluslõhe vähendamine puudeta ja puudega inimeste vahel. MTÜ PTOI tegeleb puudega inimestele oluliste teemadega, nagu näiteks liikumine linnaruumis, ligipääs kultuurisündmustele ja kaasatus.

Festivali üheks tõmbenumbriks oli pimekohvik, kus külastajad said nägemismeele välja lülitamisest tõelise elamuse.

Kõik pealaval toimuv, ka Metsatöllu kontsert, sünkroontõlgiti viipekeelde. Kinotelgis näidati kirjeldustõlkega filme.

Vaegnägijate temaatikat käsitles ka Terateatri tükk "Pime päev", mis ilmestab mõtlemapanevalt valusnaljakaid situatsioone, kuhu pime inimene kas juhuslikult või ümbritsevate tähelepanematuse tõttu võib sattuda. Lastealal õpiti jalaga maalimist, viipekeelt, esmaabi ning tule- ja liiklusohutust. Spordialal toimus pimelaskmine, ratastooli vehklemine, pimelauatennis ning ratastooli korvpalli turniir.

Lisaks sai kunstitelgis tutvuda suure kunstinäitusega, mille programmi aitas koostada varvaskunstnik Meelis Luks ehk Mella.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: