Raekoja platsil näeb Ida-Eesti käsitöömeistreid ja muusikuid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahva Oma Kaitse 20
Rahva Oma Kaitse 20 Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

11.-12. juunil toimub Tallinnas Raekoja platsil selle suve esimene "Ava lava, Tallinn!", kus lava avatakse Ida-Eesti käsitöömeistritele ja muusikutele.

Ida-Eestile pühendatud peol esinevad Kukerpillid, Kõrsikud, Leigarid, Uhtna mandoliiniorkester ja teised rahvakollektiivid.Laadal saab imetleda ja osta kaunist käsitööd ning maitsta eestimaiseid hõrgutisi.

11. juuni

12:00 laulavad ja musitseerivad Miina, Marta, Paula ja Uku Madis
12:45 musitseerivad Arlet Palmiste ja Aleksander Bondarev
13:30 rahvakunstiselts Leigarid
15:00 ansambel KÕRSIKUD

12. juuni

12:00 Uhtna mandoliiniorkester
13:00 Tammiku segaansambel
13:45 musitseerivad Kadi Uibo ja Eno Kollom
15.00 ansambel KUKERPILLID

Juba nädal hiljem, 18.-19. juunil, toimuvad Lõuna-Eestile pühendatud päevad, 30.-31. juulil tutvustab omakandi tegemisi Põhja-Eesti ja 20.-21. augustil Lääne-Eesti rahvas. Tuntumatest esinejatest astuvad suve jooksul üles veel Meisterjaan, Justament, Zetod, Regatt, Kruuv, Kihnu Virve, Vanaviisi jpt. Avatud on infotelgid, kus jagatakse teavet ekskursioonide, seiklus- ja teemaparkide ning vaatamisväärsuste kohta erinevates maakondades.

Juba viiendat korda täidab suvistel nädalavahetustel Raekoja platsi rahvapidu "Ava lava, Tallinn!". Nii on pealinna tähtsaim väljak avatud Eestimaa eri paigust pärit muusikutele ja käsitöölistele.

Igal suvel külastab Tallinna tuhandeid turiste, kes tahaksid lähemalt tutvuda Eestimaa kultuuri ja maitsetega, ent ajapuudusel piirduvad vaid pealinnaga. "Ava lava, Tallinn!“ toob paremad palad maapiirkondadest otse Tallinna südamesse, kus neid saavad nautida nii linna külalised kui ka pealinlased ise.

Üritus on tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: