Kersna: Adam Lambert ei ole Freddie Mercury, sest Freddie Mercury oli geenius ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Adam Lambert ja Queen
Adam Lambert ja Queen Autor/allikas: Pressimaterjalid

Queeni ja Freddie Mercury austaja Vahur Kersna rääkis legendaarsest bändist ning kinnitas, et ootab bändi etteastet eesotsas Adam Lambertiga.

Kersna rääkis Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan", et Queeni muusika oli teistsugune kui ülejäänud muusikamaastik. "Tähtis oli, et see muusika jõudis meile plaatide näol ja tegi meie noorusaja hoopis teistsuguseks ja avardas maailmapilti. Kui Queen tuli minu ellu, ta tuli nagu teiselt planeedilt," kirjeldas Kersna.

Queeni plaadi tõi Kersnale kuulata doktor Ülo Zirel. "Tema tõi selle plaadi ja kui ma seda kuulasin, see oli ilmutus. Ma usun, et kui tänapäeva noored on õrnas eas ja tuleb õige asi neile õigel hetkel, siis see on nende jaoks ilmutus, millest meie, vanakesed, ei saa midagi aru," tõdes Kersna.

Pühapäeval annab Queen 50-protsendilises koosseisus Eestis kontserdi. Kersna on näinud kaht Queeni kontserti, mõlemad toimusid pärast Freddie surma. "Freddie Mercury on surnud, 25 aastat surnud. Midagi ei ole teha, sõbrad. Ta oli küll geenius, aga kas need ülejäänud poisid peaksid istuma kodus ja vaatama aknast õue, ei pea," rääkis Kersna, kes väga loodab, et Adam Lambert veab laulja rolli välja.

Kersna lisas, et arvestades Lamberti edu "American Idolis", ei saa ta olla lihtsalt sooja õhu väljapuhuja. "Aga loomulikult ta ei ole Freddie Mercury, sest Freddie Mercury oli geenius. Ta sütitas kõik põlema," rääkis Kersna, kelle sõnul andis Mercury sära ka teistele Queeni liikmetele.

Kersna tunnistas, et pärast Freddie surma ei suutnud ta Queeni uut loomingut kuulatagi. "Queen oli geniaalne algusest lõpuni ja nüüd seda geniaalsust enam ei ole seal. On tublid muusikad, kes teevad seal korraliku töö ja see on kõik," lausus Kersna.

Kersna lisas, et Queeni varasemast loomingust on enamik lugusid geniaalsed. "Mis bänd maailmas on veel suutnud teha nii laialt selliseid lugusid," küsis ta.

Freddie Mercury ema lemmiklaul "Love Of My Life":

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: