Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii: Aasta suurpere on perekond Aan Tartumaalt

Täna toimus Vembu-Tembumaal juba 12. traditsiooniline suurperepäev, mille korraldas Eesti lasterikaste perede liit. Suurperepäeval kuulutati välja Aasta Suurpere 2016 konkursi võitja. Tiitli pälvis seitsmelapseline perekond Aan Tartumaalt.

Pereema Janne töötab Eesti suurimas reisibüroos konsultandina, kuid on hetkel neljakuuse Janete-Aleksandraga kodune. Isa Peeter on politsei- ja piirivalveametis eriettevalmistuse vaneminstruktor, kelle kodune auhinnakapp on täis kulturismi ja rammumeeste võistluste karikaid ning medaleid. Peetri ning Janne peres on seitse last: Sten-Anders (15), Janeli (10), Sander (8), Johanna (6), Jolandra-Lisanna (4), Johandra (2), Janete-Aleksandra (4 kuud).

"Kõik tänavused 21 üles seatud perekonda on tublid ja eeskujulikud suurpered ning nende seast valiku tegemine ei olnud komisjonile üldse mitte kerge," sõnas ELPLi president Aage Õunap. "Aanide perekond on kokkuhoidev ja tugev pere, kelle suureks väärtuseks on üksteise märkamine ja toetamine kõigis ettevõtmistes. Janne ja Peeter kannavad ning väärtustavad oma seitsme lapsega Eesti parimaid peretraditsioone. Üksteise jaoks ollakse alati olemas ning tegutsetakse üheskoos – nad jagavad oma rõõmusid ja saavad ka raskustest üle ühiselt," ütles Õunap.

Seekord anti Suurperepäeval välja ka eriauhind sportlikuimale suurperele, kelleks osutus samuti perekond Tartumaalt. 500-eurose kinkekaardi sporditarvikute soetamiseks said Eesti maaülikoolis töötavad lektor Julia Jeremejeva ja teadur Vyacheslav Eremeev, kelle peres kasvab neli poega: Artur (11), Daniel (9), Artemi (4) ja Damir (2). Vanimad pojad Artur ja Daniel on Eesti meistrid sumos ning tulevikus loodavad poisid esindada Eestit olümpiavõistlustel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: