Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Ajujahi" sotsiaalse ettevõtluse eriauhind läks Kriidiku nukkudele

Kriidik
Kriidik Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eile õhtul anti üle "Ajujahi" sotsiaalse ettevõtluse eriauhind. Preemia pälvis MTÜ Pesapuu, mis pakub Kriidiku arendavate nukkude tootmisel tööd pikaajalistele töötutele ja erivajadustega inimestele.

Kriidiku idee tugevuseks osutus kahesuunaline tegevusmudel ja kõrge sotsiaalne väärtus. Ühelt poolt pakutakse lastele vajalikke lelusid, teisalt suunatakse lisandväärtus avaliku sektori organisatsioonidele, kes soovivad pikaajaliste töötute ja erivajadustega inimeste tööturule sisenemise teenust sisse osta.

Kodanikuühiskonna sihtkapitali juhataja Agu Laius rääkis, et "Ajujahi" raames tehtud koostöö Heateo sihtasutuse ja SEB pangaga oli tulemuslik, sest tänu sellele lisandus Eesti sotsiaalse ettevõtluse kaardile mitu võimekat algatust. "Näiteks Kriidiku nukud konkureerisid äriideedega ja jõudsid 30 parema hulka. Nendest võib saada igati tugev tegija Eesti sotsiaalsete ettevõtete maastikul ja loodame Kriidiku arengut starditoetusega kiirendada," ütles Laius.

Ajujahi 2016. aasta hooaja üldvõitjaks valiti SprayPrinter.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: