ERR.ee video | Tanel Padar paljastas oma lemmikmerelaulu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Merelaulu žüriisse kuulunud Tanel Padar paljastas, milline on tema lemmikmerelaul läbi aegade.

"Mitte ainult minu, vaid ka paljude teiste isiklik suur lemmik on Kihnu Virve ja "Mere pidu", mis paljudel inimestel hakkab kohe peas keerlema. Aga neid lugusid on teisigi, paljud valikust, mis populaarsemad on, on laulnud Marko Matvere, VLÜ või Kukerpillid, just sellised vanemad lood. Tänapäeva muusikast palju selliseid merelaule palju võtta ei ole kahjuks," rääkis Padar Menule.

Žürii valis välja 25 läbi aegade tuntumat merelaulu, mille seast saavad muusikasõbrad välja valida oma lemmikud. "Eelvaliku me tegime iseseisvalt kodus ära. Kümme kõige olulisemat lugu oli kõigil ära mainitud. Teine pool oli see, kus natukene läks vaidlemiseks, aga mitte eriliselt. Nii lihtsat valimist polegi kunagi varem olnud. Keegi häält ei tõstnud ja ma arvan, et see valik sai päris hea," rääkis Padar, kuidas 25 parimat merelaulu ritta said.

Padar lisas, et žürii poolt valitud esikümme on Eesti merelaulude raudvara. Esikümnesse kuulusid laulud nagu "Kui on meri hülge hall", "Mere pidu", Laev tõstis purjed", "Tuulevaiksel ööl" ja "Kihnu neiu". "Kõige suuremaks plussiks on, kui sa tead loo nime ja lugu ise ka. Seal oli hästi palju selliseid lugusid, mille pealkiri midagi ei öelnud, aga kui keegi ümisema hakkas, siis loomulikult tead," rääkis Padar valikust.

Kuigi muusiku sõnul on moodsaid merelaule pigem vähevõitu, kõlab tema enda repertuaaris merelauluna "Tormid ja tõusuveed", mis valikusse ei jõudnudki. "Kuna ma ise olin siin valikut tegemas, siis ma seda välja ei pakkunud. Tegelikult on neid lugusid ikka, mida saab kuidagigi merega siduda. Nendes lugudes, mis valikus on, ei käi meri sealt sidesõnana igast salmist läbi, aga on aimata, et on merega seotud," selgitas Padar.

Küll aga saab hääletada Silvi Vraidi poolt kuulsaks lauldud loo poolt "Nagu merelaine", mille Padar rokivõtmesse on pannud. "Põnev on jälgida, mis valiku Eesti inimene teeb, mis laulud neile päriselt südamelähedased on. Kas need, mida nad on värskelt kuulnud või lood, mida on vanaema ja vanaisa laulnud või emapiimaga kaasa saadud," rääkis Padar.

Oma lemmikule merelaulule saad hääle anda SIIN. Hääletus kestab kuni 12. juunini.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: