Pelgulinna Päevadel esineb ansambel Põhja-Tallinn ({{commentsTotal}})

Põhja-Tallinn
Põhja-Tallinn Autor/allikas: Claudia Schütz

Pelgulinna Seltsi eestvedamisel toimub taaskord kahepäevane asumipidu. Laupäeval, 28. mail algusega kell 13 leiab Ristiku Põhikooli hoovis (Ristiku 69) aset Pelgulinna Päev koos laada, kohvikute, lasteprogrammi ja kontserdiga, mille peaesinejaks on kohalike juurtega ansambel Põhja-Tallinn. Pühapäeval, 29. mail on kõik oodatud üle terve Pelgulinna avatud hoovikohvikutesse.

"Pelgulinna selts on Tallinna vanim asumiselts, kus vanema ja noorema põlvkonna pelgulinlased korraldavad koos meeldejääva asumipeo, et saaks tutvuda naabritega, avastada uusi kohti koduasumis ning viia end kurssi Pelgulinna Seltsi tegemistega.

Pelgulinna Päevade selleaastane moto on "Pelgulinlane olla on uhke ja hää".

Laupäeval kell 11 juhatab tuntud asumiajaloolane ja pelgulinlane Jaak Juske Pelgulinna Päeva sisse Paldiski maantee äärest, Lilleküla tuletõrjehoone juurest algava temaatilise ajaloomatkaga. Kell 12 algab Mööblimaja eest rongkäik, mis viib Ristiku kooli hoovi, kus alates kella 13-st Pelgulinna asumipidu täies hoos käima läheb: algab laat, kontsert, toimuvad ekskursioonid Ristiku Põhikooli hoones, lapsed saavad meisterdada, harjutada joonisfilmi tegemist, osaleda aktiivsetes mängudes ja töötubades ning tutvuda Päästeameti tööga.

Laupäeval leiab tegevust lisaks Ristiku põhikooli hoovis toimuvale melule ka mujal Pelgulinnas. Kõik külalised on oodatud tutvuma Peeteli kiriku ja torniga ning sellel päeval avab oma uksed ka Eesti Filmiarhiiv (Ristiku 84), kus saab vaadata vanu filmilõike. Toimuvad retrobussi ekskursioonid mööda Pelgulinna ning Positiivi galeriis (Roo 21a) on avatud näitus "Pildikesi Pelgulinna ajaloost".

Pelgulinna Päeva peaesinejaks on 28. mai õhtul kell 19 ülesastuv ansambel Põhja-Tallinn.

Pühapäeval, 29. mail toimub hoovikohvikute päev, mil oma hoovid avavad külastajatele 25 hoovi.

Pelgulinna Päevi korraldab MTÜ Pelgulinna Selts aktiivsete vabatahtlike toel. Pelgulinna Päevad on kohaliku seltsi jaoks vaid üks mitmest suuremast ettevõtmisest. Traditsiooniks on saanud Pelgulinna Muhemängud oktoobris Pelgulinna Gümnaasiumi hoovis, kus ühiselt valmib Pelgulinna pikim küpsisetort, ning teisel advendil toimuv Pelgulinna Jõuluootus Kolde puiesteel oleva Pelgulinna oma jõulupuu juures. Sügisest jätkuvad Pelgulinna Rahvamajas igaõhtused teeõhtud eakatele.

Vaata täpsemat ajakava siit!

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: