Ivo Linna oli merelaulu žüriis hädas: meil on tohutult palju ilusat meremuusikat ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Laulja Ivo Linna, kes kuulus parima merelaulu valimise eelžüriisse, oli enda sõnul täitsa hädas, kuna häid lugusid on palju ja valikut keeruline teha. Ometi on 25 lugu nüüd välja valitud ning rahval võimalus ERRi Menu portaalis oma lemmik välja valida.

Žüriil tuli läbi kuulata ja oma otsus langetada pisut enam kui saja laulu hulgast. "Ma vaatasin üsna nõutu pilguga seda nimekirja mitu korda üle. No mida sa jätad, mida sa võtad. Kõik lood on ju kuskilt otsast armsaks saanud. See tundus kuidagi väga vägivaldne, seda oma 25 lugu kirja panna," muljetas Ivo Linna "Terevisioonile" antud intervjuus.

Kõik žüriiliikmed said keerulise ülesandega siiski lõpuks hakkama. "Meil on tohutult palju ilusat meremuusikat," lisas Linna veel.

Esmasest nimekirjast, mis žürii ette pandi, oleks Linna sõnul võinud suisa kümme kontserti kokku panna. "Tegelikult neid merelaule võib ju kuskilt fonoteekidest arhiividest, laulikutest... eriaegseid merelaule võiks ritta panna, ma arvan, et mitu tuhat veel," selgitas Linna, et erinevatele põlvkondadele meeldivad ka erinevad laulud.

Oma kõige lemmikuma merelaulu poolt saad hääletada SIIN! Juba 16. juulil kuuleb enim hääli saanud ja armastatumaid lugusid suurel merepäevade lõpukontserdil Lennusadamas.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: