Siiri Sisask esitleb täna luulekogu, maalinäitust ja uut albumit ({{commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Täna esitleb Siiri Sisask Tallinnas Haus Galeriis oma värsket loomingukolmikut, mis on küpsenud viimase kolme aasta jooksul: maalinäitust "Kaevu põhjas", luuleraamatut "Mismoodi ma seda maailma armastan" ja uut albumit "Kuristi kohal", mis põhineb Uku Masingu tekstidele.

"Ma olen lihtsalt loomeinimene ja see, mis minu kasuks kõneleb, on julgus. Julgus ennast väljendada nagu tunnen ja olen. Kummalisel moel said kõigi kolme loominguvaldkonna “sahtlid” üheaegselt sedavõrd täis, et oli vaja ruumi uutele ja nüüd tulebki loodud osa välja anda, et edasi minna, edasi liikuda," sõnas Siiri Sisask, keda laiemalt teatakse laulja ja muusikuna, aga üllatab nüüd publikut ka maalikunsti ja poeesiaga.

Sisask lisas, et joonistada on talle alati meeldinud. "Maalima hakkasin tõsisemalt alles viimastel aastatel, kui on olnud rohkem aega enesele. Liisingud on makstud, kodu ehitatud, laps suureks kasvatatud, nüüd - elagu loovus! Ma väga naudin, et on mõtteid ja ka võimalust neid mõtteid teostada. Maalinäitusele "Kaevu põhjas" tulevad minu viimase kolme aasta tööd," avaldas Siiri oma kire maalikunsti vastu.

Galerist Piia Ausmann usub, et Siiri ise ongi Siirilik ja see, millega ta üllatab või edasi läheb, see ongi see kõige õigem, mis tuleb tema enda seest.

"Ma ei tahaks öelda, et siin on üks või teine suund, ma näen siin lihtsalt ärksat, intuitiivset, ausat, siirast alatooni kogu selles Siiri maailmas. Pigem see vahetu natuur ja loojanatuur on siin see, mida me võiksime imetleda ja millest julgust saada," lausus Ausmann "Aktuaalsele kaamerale".

Uus album sündis samuti viimase kolme aasta jooksul klaveri taga veedetud päevade ja ööde tulemusena. "Uku Masing on minu jaoks number üks selle muusika puhul. Ilma tema luuleta ei oleks midagi juhtunud. Sellist. Võib-olla midagi muud küll. Olen õnnelik, et sain nii palju osa tema mõttemaailmast, olen selle loomeprotsessi käigus palju õppinud ja end täiendanud," rääkis Siiri Sisask uuest albumist "Kuristi kohal". Lauljatar lisab, et tal on hea meel, et leidis nii head mõttekaaslased, nagu seda on Konstantin Tsõbulevski ja Raul Ojamaa ning teisedki, kes kaasa aitasid. Plaadi kujunduse autor on Kaarel Vahtramäe reklaamiagentuurist Velvet, bukletis on kõik Masingu luuletused ka inglise keeles, mis on tõlkinud Külliki Saks.

Loomingukolmiku kolmas komponent on luuleraamat "Mismoodi ma seda maailma armastan", mille kohta autor ütles: "Luuletused on minu enda omad, need olid samuti sahtlis ja tahtsid välja pääseda, et saaksin edasi minna. Minu jaoks on need hoopis enamat kui üksnes luuletused – need on tõestisündinud lood, mälestused ja isiklikud aimdused, mille üle olen mingitel ajavahemikel tõsiselt mõtteid mõlgutanud. Olen kirjutanud viimasel kolmel aastal palju ning palju on veel ka sahtlis – luulet, proosat. Millal muud välja annan, seda näitab elu."

Siiri Sisaski loomingukolmiku esitlus:

Esmaspäeval, 16. mail kell 18.00 Tallinnas Haus Galeriis (Uus tn 17)

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: