Jüri Vlassov Kuldse Trio tekkeloost: meile meeldis Mihkliga peeti juua ja lollusi lindistada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing / ERR

Sel suvel valmib suvelavastus, mis räägib Kuldse Trio tekkeloost - "Hommik Anuga" saates rääkisid Jüri Vlassov ja Mihkel Smeljanski veidi sellest, kuidas nad on suutnud 42 aastat koos olla ning mis on olnud nende karjääri ilusaimad ajad.

Jüri Vlassov tõdes "Hommik Anuga" saates, et ega tegelikult Kuldse Trio kuulsaks saamisega mingit uskumatut lugu ei olegi, kuna see juhtus üsna kogemata. "Kui meie vanad bändid olid juba ära lõpetanud, siis meil Mihkliga (Mihkel Smeljanski, toim.) oli lemmiktegevus peeti juua ja lindi peale lollusi lindistada - nii see läks," ütles Vlassov ja lisas, et pärast nende esimest täiesti ootamatult tulnud esinemist neid lihtsalt hakata pidevalt esinema kutsuma. "See oli üks hea juhus," tõdes Mihkel Smeljanski.

Kuigi aastakümneid tagasi oli neil meeletult esinemisi, siis ei kaasnenud sellega raha. "Suurte rahakottide asemel olid meil pigem lihtsalt kõhud viina täis," ütles Jüri Vlassov, et kuna esinemised toimusid tihti kolhoosides, siis olid lauad ikka toidust lookas ning alkohol ei lõppenud ka kunagi. "Meil tuli ka autojuht vastu, aga autojuht oli esimene mees, kes end maani täis jõi," näitlikustas toonast elu Mihkel Smeljanski. Neid aegu nad aga tagasi ei igatse. "Viinaga sai liialdatud küll, aga enam ei liialda," ütles Smeljanski ja selgitas, et tal oli märkmik, kuhu ta pani toona kirja kõik olekud, kuidas ta purjus peaga koju jõudis.

"Kuna me olime teatrinäitlejad, siis see Kuldne Trio oli nagu teine töö - nad mitte ei seganud üksteist, vaid pigem andsid üksteisele juurde," ütles Jüri Vlassov ja tõdes, et teatud mõttes võib seda pidada tänaseks ka hobiks. "Praegusel hetkel on meie suurimaks saavutuseks aga see, et me üldse elame."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: