Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV ekraanile jõuab Briti krimisari "Ääremaa"

Auhinnatud Briti krimisari "Ääremaa" on ETV eetris alates 15. maist pühapäeva õhtuti kell 22.00.

Londonist Walesi looduskaunisse ja tsiviliseeritud maailmast eraldatud väikelinna Aberystwythi saabunud uut kriminaalinspektorit Tom Mathiast (Richard Harrington) ootavad uues kohas ees katsumused nii töös, isiklikus elus kui ka suhetes kohalikega, kes võõra mehe ilmumisest nende kodukohta pole just suures vaimustuses.

Tom pole Aberystwythis päris võõras, sest teda seob linnakesega sünnikoht ja aastatetagune õnnetus, mille tagajärjel hukkus tema vend. Inspektor tunneb toimunus vastutust ega saa lahti süütundest, mis teda iga päev seesmiselt närib. Mees võtab võitluses omaenda sisemiste deemonitega appi viinapudeli ja uputab ennast töösse, mis tal kõige paremini välja tuleb.

Ta saab endale kolleegiks kohaliku seersandi Maredi (Mali Harries), kes teab kõike linnakese ja selle elanike päevavalgust kartvaid saladusi. Koos moodustavad nad üksteist täiendava paari, kelle ülesandeks saab lahendada kuritegusid, mis vajavad Tomi hiilgavat uurijavaistu ja Maredi töökust.

Skandinaavia kriminullide Walesi vasteks kutsutud “Ääremaa” on esimene telesari, mis on ülesvõetud ka kõmrikeelsena. Krimisarja peaosalist inspektor Tom Mathiast kehastav Richard Harringtoni teab Eesti televaataja briti menukatest sarjadest “Midsomeri mõrvad”, “Bleak House” ja “Poldark”. “Ääremaad” ja selle osatäitjaid on korduvalt pärjatud Walesi BAFTA auhindadega.

"Ääremaa" esimene episood on eetris 15. mail kell 22:00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: