Vastseliina piiskopilinnusesse kerkib teemapark

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vastseliina kabel Autor/allikas: Pressimaterjal

Ettevõtluse Arendamise sihtasutuse (EAS) positiivse rahastamisotsuse korral ootab kahe aasta pärast Vastseliina piiskopilinnuses külastajaid unikaalne keskaja teemapark "Novum Castrum".

 

Vastseliina Piiskopilinnuse Sihtasutus esitas arendusprojekti koos rahastuse taotlusega 29. aprillil EAS-ile, toetust taotletakse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise programmi raames.

Toetuse saamise korral kestavad ligi 1,8 miljonit eurot maksvad arendustööd kaks aastat. Teemapargi esimene etapp valmib järgmise aasta suveks ning täies mahus avatakse park külastajatele 2018. aasta suvel.

Teemapargi kontseptsiooni aluseks on linnusekabelis sajandeid tagasi toimunud ime ning paavsti poolt välja antud ja dokumendina säilinud indulgents, samuti sellest ajendatud keskajast tänapäevani kestvad palverännakud.

Väljakaevatavate ja konserveeritavate ajalooliste linnusekabeli müüride kohale rajatakse kabel, kus on võimalik taasluua sajanditetaguse, ajalooloolistes ürikutes värvikalt kirjeldatud ime sündimine. Lisaks saab seal läbi viia palvusi ja missasid, korraldada kontserte ja näituseid ning sõlmida abielusid. Ajalooliste kabelimüüride ja kaasaegsete välisseinte vahele jäävas ruumis saavad olema ekspositsioonipinnad, kus kajastatakse väljakaevamiste ja konserveerimise protsessi (videod, fotod), linnuse ajalugu ning võimalikke leide. Samuti sobib ruum ajutiste näituste tarbeks.

Palverändurite majja rajatakse ligi 300 ruutmeetril elamuslik interaktiivne ekspositsioon, mis võimaldab külalisel kogeda tolleaegsete palverändurite eluviisi. Palverännutee rajamisel teeb Vastseliina piiskopilinnusega koostööd Pirita klooster, kus palverännu temaatikale ja rännutee rajamisele on pühendunud Lagle Parek. Koostöö tootearenduse ja ühisturunduse osas on planeeritud ka teiste Eesti olulisemate linnustega ning Lõuna-Eesti turismipiirkondadega.

Projekti elluviimiseks taotletav toetus on ca 1,5 miljonit eurot ning Vastseliina valla ja SA Vastseliina Piiskopilinnuse omapoolne panus on ca 300 000 eurot. EAS langetab otsuse projekti toetamise kohta selle suve lõpul.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: