Teater NO99 jazzklubis on täna laval Helin-Mari Arderi kvintett ({{commentsTotal}})

Helin-Mari Arder
Helin-Mari Arder Autor/allikas: Pressimaterjalid

Juba täna, 13. mail astub Teater NO99 jazziklubi lavale armastatud laulja Helin-Mari Arder oma kvintetiga.

Helin-Mari Arder on tuntud bossa nova ja eestikeelse muusika lauljana. Viimaste aastate jooksul on ta lisaks jazzmuusika tõlgendamisele kirjutanud muusikat armastatud eesti luuletajate tekstidele (Eeva Park, Ott Arder, Olivia Saar, Leelo Tungal, Ilona Laaman jt), samuti enda sõnadele.

Helin-Mari saatjateks on Teet Raik kitarril ja Ara Yaralyan kontrabassil, saksofonist Danel Aljo ja trummar Ahto Abner. Kitarrist ja trompetimängija Teet Raik tegeleb lisaks pillimängule mitme bigbändiga, muusika kirjutamise ja seadmisega, noorte muusikute õpetamisega ning muusika salvestamisega. Ara Yaralyan ilmestab oma temperamentse mänguga mitmeid koosseise ning vallutab maailma soome pianisti Kari Ikoneni trio originaalkoosseisus.

Lisaks löövad kvintetis kaasa muusikud, keda Helin-Mari väga hindab. Danel Aljo on tuntud mitmetest ansamblitest, millest värvikaim on ilmselt Kriminaalne Elevant ja viimati lisandunud Trump Conception. Trummar Ahto Abneri dünaamiline mäng annab rütmi ja värvi paljudele koosseisudele (Hedvig Hansoni Moonlight Trio, MiaMee, Kadri Voorand Quartet jpt), lisaks õpetab ta noori muusikuid mitmel pool Eestit.

Koosseis:
Helin-Mari Arder – laul
Teet Raik – trompet, kitarr
Danel Aljo – saksofon
Ara Yaralyan – kontrabass
Ahto Abner – trummid

Kontsert toimub reedel, 13. mail kl 21 Teater NO99 jazzklubis.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: