Tallinn Bicycle Week mõtiskleb, võtab mõõtu ja näitab kino

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinn Bicycle Week Autor/allikas: Pressimaterjalid

2.-5. juunini on Tallinn taas rohelise mõtteviisiga jalgrattafestivali Tallinn Bicycle Festival päralt. Selleaastane festival haarab sabast maikuiselt Eesti Linnaratturite Liidu kampaanialt ,,Reedel rattaga tööle“ ning keskendub igapäevasele rattakasutusele.

"Oleme TBW korraldustiimiga veendunud, et erinevad rattateemalised sündmused aitavad rattasõitu populariseerida ning tõsta linnateedel sõitjate hulka. Ratas pole meie jaoks pelgalt sõiduvahend, vaid omaette sümbol, mis tähistab inimsõbralikumat linna," ütles Tõnis Savi ja lisas, et nende tegevus on loonud võimalusi positiivseteks muudatusteks ning tajume seeläbi ka meil lasuvaid kohustusi. "Seetõttu oleme sõidurõõmu kuulutamise kõrval üheks järjepidevaks eesmärgiks seadnud rattaga liiklemise ohutusreeglite kinnistamise, alustades tulede kasutamisest lihtsa suunanäitamiseni välja. Ennekõike soovime nii TBW festivali kui ka Tourd'ÖÖ sõitudega näidata, et linnaratturid on olemas ning rattaga sõitmine on linnaliikluses igapäevaselt võimalik, nauditav ning teretulnud,” kinnitas festivali organisaator Tõnis Savi. 

Festival saab alguse neljapäeval, 2. juunil traditsioonilise TBW seminariga, kus arutletakse linnarattakultuuri arengute, linnaruumiliste, ühiskondlike ja majanduslike mõjude üle.

Reedel, 3. juunil saab nautida juba 32. õhtust ühissõitu Tour d’ÖÖ, mis kulmineerub Sõpruse kino poolt esitletud ride-in rattafilmide seanssiga Tallinna Velodroomil.

Laupäeval, 4. juunil pakub Vabaduse väljakul pealtvaatamis- ja osalemislusti rattakultuuriüritus Velotiks, mis koondab enda tiiva alla erinevad rahvusvahelised võistlused. Viimaste seas saab vaadata rattakullerite Alleycat võistlust, trikirataste Flatland võistlust, millest võtab osa ka oma ala tipptegija Jorge ,"Viki” Gómez ning eelmise aasta festivalil esmaesitluse saanud rattapolot. Tarkust ning kogemusi jagatakse rattahoolduse ja -remondi töötubades, mille raames kuuleb kindlasti ka nippe igapäevaseks rattakasutuseks. Tähelepanuta pole jäetud ka ratturite pealekasvu - lapsed saavad end proovile panna vigursõidus, joonistada ning meisterdada.

Laupäev lõppeb Telliskivi Loomelinnaku Mustas saalis Goldsprintsi klubiööga, kus keerutab plaate Red Bull Music Academy vilistlane XXXY ehk Rupert Taylor. Muule meelelahutusele lisaks tuuakse taaskord välja legendaarsed pukirattad ning testitakse väntajate lihaseid ning kaasaelajate häälepaelu.

Festivalile paneb punkti pühapäeval, 5. juunil toimuv Rattapiknik, mis nagu tavaks saanud, toimub esialgu müstikalooriga kaetud looduskaunis linnaäärses asukohas.

Tallinn Bicycle Week toimus esmakordselt Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames. Festival tutvustab, uurib ja arendab jalgrattakultuuri Tallinnas ja teistes Eesti linnades. TBW tegi algust Tour d'ÖÖ grupisõitudega ja teiste rattasündmustega, mis aset leidnud juba kuuel hooajal Tallinnas, Tartus, Paides, Pärnus ja Viljandis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: