Mari Jürjens esitleb uut loomingut: järsku tundsin, et nüüd ma jaksan jälle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Lauljatar Mari Jürjens annab välja uue albumi "27", mis on inspireeritud tema elust ja peagi kaheaastaseks saavatest poegadest.

"Ma tunnen ennast väga hästi seal, kus ma olen, loodetavasti õpin veel elus palju ja olen teel nii kaua, kuni ma olen olemas. Väga ilusaid asju on juhtunud minuga ja seda ongi olnud väga keeruline seletada. Kui lapsed sündisid, siis ma ehmatasin ära, et ma ei osanud väljendada kõike seda," rääkis Mari "Vikerhommikus", kes õppis kuidas elusündmused tagantjärele lauludeks muuta.

Mari esimene album kandis nime "22" ning ilmus viis aastat tagasi. Uus album, "27" ilmub 27. mail - päeval, mil sündis Mari Pokinen, aga kelle sünnipäevi tähistab nüüd Mari Jürjens.

Lauljatar tunnistas, et uue albumi idee tuli talle selle aasta alguses, kui tal tohutu inspiratsioon peale tuli. "Alguses üldse ei olnudki seda aega ja ei olnudki jaksu. Kui olidki need hetked, kus ma sain oma asjadega tegeleda või lapsed magasid, siis ma lihtsalt ei jaksanud midagi muud teha ja kitarri kätte võtta. Kui nad said pooleteise aastaseks, selle aasta alguses, siis ma järsku tundsin, et nüüd ma jaksan jälle, julgesin jälle võtta õhtuti kitarri," selgitas Mari.

Laule testib Mari ka oma poegade peal. "Paar korda hakkasid nad hirmsa häälega nutma, siis nad harjusid ära kitarriheliga ja olid mulle väga armsaks publikuks," tõdes lauljatar,

Näitlejaharidusega Mari lisas, et perekonnas tegeleb näitlemisega pigem abikaasa Mikk Jürjens. "Pole olnud aega ja ma ei ole selle peale väga mõelnud," tunnistas ta.

Plaati esitleb Mari kolmel kontserdil Tallinnas, Tartus ja Viljandis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: