Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juhan Paadam: Eestile on koht finaalis

Juhan Paadam
Juhan Paadam Autor/allikas: Ave Saal/ERR

Pikaaegne Eurolaulu peaprodutsent ning 47. Eurovisiooni lauluvõistluse peaprodutsent Juhan Paadam ennustab, et 61. Eurovisiooni esimeses poolfinaalis jõuavad viie parima sekka Venemaa, Malta, Island, Armeenia ja Eesti.

Kihlveokontorite arvutustel on Jüri Pootsmanni finaali pääsemise võimalused on 50/50.

"Me teame, et edu Eurovisiooni lauluvõistlusel saavutab number, mis eristub, jääb meelde, mahub vaatajate ja ekspertide meeltesse ja südametesse. Mõjureid on siin palju, alates loost endast, selle esitajast ja esitusest, lõpetades saate režiitiimi töö õnnestumisega," ütles Juhan Paadam.

Esiviisiku valis Paadam isikliku maitse järgi. "Järgnev loend ei kujuta endast mingil juhul paremusjärjestust. Eurovisiooni päikese all on aga teadupärast kõik võimalik, eriti üllatused," lisas Paadam. Paadami arvates on 10. mail eetrisse mineva lauluvõistluse esimese poolfinaali tugevaimateks esinejateks Venemaa, Malta, Island, Armeenia ja Eesti.

Ennustusportaali OlyBet arvutuste järgi Eestil koefitsiendiga 101 poolfinaali võita ei õnnestu ning hetkel võiduvõimaluse pingereas 13. kohta hoidva Jüri Pootsmanni finaali pääsu võimalused on 50/50.

"Me ei tohi aga eirata tõsiasja, et finaalilootust on veel vähemalt seitsme riigi artistil. Nende seas Serbia, Hollandi, Ungari, Aserbaidžaani, Küprose, Austria ja Tšehhi kollektiividel. Omad võimalused on ka minu arvates ennustustes tagasihoidlikel positsioonidel oleval Moldoval," arvas Juhan Paadam. OlyBeti prognoosi järgi võidab poolfinaali Venemaa koefitsiendiga 1,33 ning teiste seast pääsevad finaali paremuse järjekorras Armeenia, Malta, Horvaatia, Tšehhi, Aserbaidžaan, Holland, Ungari, Küpros, Island, Austria ning Bosnia ja Hertsegoviina.

"Kõik tänavu Eurovisioonis osalevad 42 riiki on seadnud eesmärgiks ihaldatud auhind oma maa televaatajate rõõmuks koju tuua. Vaatajaid ja tegijaid rõõmustav tulemus sünnib aga kõigi vajalike tingimuste tervikuks sulamise korral," täheldas Juhan Paadam.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: