Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Ringvaade" viis pakirobotiga president Toomas Hendrik Ilvesele väikese meene

Eestis on mõnda aega saanud näha Starship pakiroboteid, mis viivad mõnel pool juba ise pakke laiali. "Ringvaade" viis selle roboti Kadriorgu, et viia üheskoos president Toomas Hendrik Ilvesele väike kingitus.

"See on tänaseks reaalne asi, mida Mustamäel teatakse kui tavalist looma," tõi välja Starshipi kaasasutaja Anti Heinla "Ringvaates" välja ning lisas, et kuigi põhimõtteliselt on seda atribuuti võimalik ka varastada, siis on seal turvasüsteeme mitmeid. "Selle roboti küljes on aga ka üheksa kaamerat - lisaks on seal alarm ning GPS, samuti on see lukus ning seda ei ole kuigi lihtne lahti murda."

Starship pakirobot sõidab maksimaalselt kuus kilomeetrit tunnis. "Kui on ümberringi viis lapsevankrit, siis võtab ta natukene aeglasemalt," ütles Anti Heinla. "Pakirobot suudab autodest ja lapsevankritest vabalt mööda manööverdada, sest tegelikult peaks ta olema ka autonoomne," tõi Anti Heinla välja, tõdedes, et tegelikult peakski robot enamasti töötama üksinda. "Keerulistes olukordades, kus tal on mitu lapsevankrit ümber, jääb ta lihtsalt seisma ning kuna selliseid olukordi lahendab inimene paremini, siis ongi meil operatsioonikeskus, kus inimesed pidevalt jälgivad toimuvat."

Mai Palling kõndis koos robotiga ka Kadrioru lossi juurde, et anda koos pakirobotiga president Toomas Hendrik Ilvese üle kingitus, milleks oli raamituna ESTCube-1 satelliidi tehtud pilt. "Nii see robot kui ESTCube-1 kinnitavad, et Eesti on kosmoseriik ning siin tehakse kõrgtehnoloogiat."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: