Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärimusmuusika aidas segunevad etnoglämm ja traditsioonilised rahvariided

OmaMood 2016 moelooja Triin Kuus
OmaMood 2016 moelooja Triin Kuus Autor/allikas: Facebook

9. juunil näeb taaskord Pärimusmuusika aidas kodumaist etnomoodi, kui toimub üritus OmaMood. Laval näeb traditsioonilisi Ruhnu naise peorõivaid, Setu rahvariideid kui ka soome-ugri rahvariietest inspireeritud etnofuturistlikku kollektsiooni ning palju muud.

Moeetendus OmaMood pakub tantsulises ja liikuvas võtmes kollektsioonide esitlust, mille eesmärk on rõhutada Eesti moodi. Sel aastal loovad modellidele liikumise ning seovad moeetenduse ühtseks tervikuks akadeemia tantsukunsti vilistlased Susanne Org ja Kristel Maruste. Igat kollektsiooni saadab elav originaalmuusika, mis spetsiaalselt on antud kollektsioonile loodud. Selle aasta muusika märksõna on etnoelektroonika, mille loovad Cathy Sommer ja Johannes Ahun, kasutades peamiste muusikainstrumentidena viiulit ning hangu.

Lee Reinula kirjeldab OmaMoodi just nii: "OmaMoe juures tunnetan mingit sarnast tunnet omaaegse Eesti Kunstiakadeemia showga - konkurentsitult ägedaim (ja ainus) etnograafiliste sugemetega moeüritus ja midagi ühist on ka esinejate meelelaadis. OmaMoe omapära minu jaoks on osalejate väga hea käelise eneseväljenduse oskus ja kaasaegse disaini ning klassikaliste töövõtete ühendamine. Nii mõnigi kord tuleb erinevaid moeetendusi vaadates tunne, et midagi olulist on puudu - see ongi see justkui vanamoodne käsitööoskus, mis on aga maailmas aina unikaalsem ja seda hinnatum."

OmaMoel osaleb sel aastal 13 kollektsiooni, mille autorid on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia käsitöö osakonna lõpetajad, vilistlased ning Viljandi Gümnaasiumi noored. Etnoriiete moeshow’d saab näha 9. juunil Viljandi Pärimusmuusika aidas algusega kell 19.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: