ERR.ee video | Jüri Pootsmann valmistub tähtsaks lavaprooviks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Juba täna toimub Stockholmis eurolaval peaproov, mille põhjal annab punkte žürii.

"Meil on selline asi nagu žürii proov, peaproov, mille järgi žürii annab meile punkte," selgitas Jüri Pootsmann eilsel Eurovisiooni avaüritusel. Jüri lubas, et heidab voodisse juba südaööl, et proov läheks võimalikult hästi.

Peaproovist saadud žürii hääled moodustavad poolfinaali tulemusest 50 protsenti. Rahvas saab Jürile hääli anda juba teisipäeval, Eurovisiooni esimeses poolfinaalis. Eurovisiooni finaalvõistlus toimub laupäeval, 14. mail.

Enne pingelisi hetki sai Jüri nautida aga Eurovisiooni avapidustusi, kus pidas kõne ABBA tuntud legendi Björn Ulvaeus. "Väga ilus kõne oli, kui räägiti muid jutte, siis kõik mulisesid, aga kui rääkis tema, oli vaikus saalis. Ta rääkis väga õiget juttu, et esimene samm maailma rahu jaoks on Eurovisiooni lauluvõistlus," ütles Jüri taustalaulja Silver Laas.

Pootsmann lisas, et rahu saabub maailma siis, kui kui kõik inimesed on õnnelikud ja naudivad oma elu. "See võiks olla võimalikult ruttu," rääkis Pootsmann.

Toimetaja: Rutt Ernits



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: