Hannes Hermaküla testis tuuritama hakanud Tivolit ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Juba 20 aastat on Tivoli tuur eestimaalasi kõikvõimalikel atraktsioonidel ringi keerutanud ja loksutanud. Reporter Hannes Hermaküla proovis omal nahal järgi kui turvalised on tänapäeva
karussellid ja kui kiiresti läheb süda lõbustuspargis pahaks.

"Praegu on tuuri pikkus viis kuud, alustame mai alguses ja lõpetame oktoobris," ütles Tivoli tuuri produtsent Lauri Viikna.

Aktraktsioonid ja omanikud on kõik erinevatest riikidest. Praktiliselt on igal perekonnal oma karussell.

Viikna sõnul kontrollitakse masinaid tihedalt, esiteks on igal karussellil oma logiraamat, mida kontrollitakse meeskonna poolt igapäevaselt. Lisaks on riiklik kontroll, tehnilise järelvalveamet kontrollib omakorda tehnokontrolli keskust ning nemad kontrollivad igas linnas elektrisüsteeme. Igal aastal ühe korra tehakse ka raskuskasted ja muud proovid.

"Tegelikult on lõbustuspargis läbi nende aastate olnud miljoneid külastusi ja õnnetusi olnud ei ole, see on ikkagi väga turvaline koht oma aja veetmiseks. Palju ohutum kui tänaval autoga sõita," kinnitas Viikna karussellide turvalisust.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: