Eesti eurotiimil on teiste esinejate ees eelis tehnilise poole peal ({{commentsTotal}})

Foto: Hanna Samoson/ERR

ETV pearežissöör René Vilbre ja meelelahutustoimetuse juht Mart Normet kergitasid Eurovisiooni eel saladuseloori, mida Eesti esindaja Jüri Pootsmanni etteastest oodata on ning paljastasid, et Eesti tiimil on ka väike trump teiste osalejate ees.

"Rootslased valmistuvad üsna pingsalt ja tõsiselt. Tundub, et sel aastal on neil üks üle aegade lahedamaid, võimsamaid ja tehniliselt uudsemaid lavasid. Kui eelmisel aastal Viinis oli ilus teatrilava, mida oli võimatu filmida või teles hästi üle kanda, siis rootslased on sellel aastal mõelnud uhke, maskuliinse LED-ekraane täis seina ja põranda. See lava annab hästi palju võimalusi teha ükskõik mida," rääkis Vilbre. 

Ta lisas, et ka lavavalgus tundub üle aegade võimsaim. "Meie tiimi jaoks tähendab see jube suurt tööd. See on kahe loomingulise tiimi, üks meiepoolne, teine nendepoolne, suur koostöö ja kompromiss. Meie tahame võimalikult head, nemad püüavad ka head anda, kas kaks head kokku saades moodustavad plussi või miinuse, seda on lava peal näha," avaldas Vilbre.

Vilbre lisas, et Eestile on suureks trumbiks see, et Eurovisiooni tehnilise tiimi eesotsas on mees, kellega eestlased on juba varem koostööd teinud. "Sellel aastal on taaskohtumine tuttavatega, kellega tegime Eesti Eurovisiooni 2002. Paljud inimesed on Rootsis samad, kellega koos me siin tegime. Tolleaegse meie show peavalgustaja on nüüd Rootsis tehniline direktor, kellele allub nii lava kui valgus kui ka kogu tehniline pool. See on tore, et üks suur tähtis nina on meil seal väga hea sõber," tõdes Vilbre.

Kuigi Jüri Pootsmann ei hakka publikut võluma tantsuga, hakkab muusiku kõndimise koreograafia juba paika saama. "Siin on nüüd suur töö ees valguse ja graafikaga," rääkis Vilbre.  

Normet lisas, et kaamerate rohkust arvestades püütakse luua midagi täiesti uut. "Laulu nimi on "Play" ja me mõtlesime, kuhu sellega edasi saaks liikuda, siis miks mitte tuua kaardisümbolid mängu ja Jüri näitab ennast väga osavate näppude poolest," avaldas ta.

Normet lisas, et sel aastal tasub tähelepanu pöörata Valgevene esindajale, kes on otsustanud huntidega koos lavale minna. "Tegelikult Eurovisiooni reeglid ei luba lapsi ega loomi laval, aga ta räägib sellest nii veenvalt," naeris Normet.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: