Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maia Vahtramäe lubab uut singlit: muusika on ikkagi see põhiline

Maia Vahtramäe avaldas Põhja-Tallinna endise liikme Kenneth Rüütliga ühise loo "Maailm on me".

"Me oleme tegelikult kogu aeg koos olnud, koos aega veetnud, paljusid asju koos teinud ja muusikat ka. See on lihtsalt esimene projekt, mida teised ka näevad," rääkis Vahtramäe, kuidas Põhja-Tallinna endiste muusikute teed taas ühinesid, vahendas ETV2 saade "Eesti TOP 7".

Maia lisas, et muusika pole tema jaoks pärast bändist lahkumist tagaplaanile jäänud. "Aga on lihtsalt teisi tegemisi ka, mis nõuavad oma aja. Muusika on ikkagi see põhiline, varsti on plaanis ka enda soololugu välja anda, aga sinna läheb veel natuke aega," selgitas Maia.

Peaegi suundub Maia välismaale, et tegeleda kõrvalprojektidega. "Loodan võimalikult palju kirjutada, et muusikat edasi teha," kergitas ta veidi saladuseloori.

Muusikalises mõttes on uue lehekülje keeranud ka Kenneth Rüütli, kes jättis hüvasti esinejanimega Kenito. "Kenito ei olnud päris see nimi. Natuke liiga gangster, ma tahaks ikkagi endaks jääda ja mitte mingeid illustratiivseid vorme mitte luua," selgitas mees.

Koos Maiaga avaldas Rüütli loo "Maailm on me", mis meenutab ka muusikute endi sõnul Põhja-Tallinna loomingut. "See on paratamatus, sest väga paljud taustad, mis Põhja-Tallinna kolmel plaadil on kõlanud, on Kennethi autorlusega. Sinna ei saa midagi teha, sest Kenneth on väga suur osa Põhja-Tallinna muusikast, mis avalikkuse ette on jõudnud. Pigem on see Kennethi kõla," lausus Vahtramäe.

Kenneth lisas, et ei tahaks, et tema muusikaline koostöö Maiaga jääks ühekordseks. "Kindlasti on üks lugu veel tulemas, seda me juba teame," lisas Maia, kelle esimene live-esinemine toimub 18. augustil.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: