Ott Lepland: pillimäng arendab inimest emotsionaalselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Ott Lepland liitus algatusega "Igal lapsel oma pill", et toetada noori huvilisi oma muusikaande avastamisel.

"Igale lapsele oma pill on hästi tänuväärne projekt, noored ja lapsed, kellel ei ole võimalik endale seda pilli soetada, tänu sellele projektile nad saavad pillimänguga tutvust teha," rääkis Lepland "Vikerhommikus".

"Igal lapsel oma pill" aitab Eesti inimeste ja ettevõtete abiga täiendada ja uuendada lastele muusikaõpet pakkuvate asutuste pillliparke, et muusika Eestimaal kõlaks ka paljude-paljude aastate pärast.

"Eesmärk on nelja aasta jooksul uuendada muusikaasutuste pilliparke, me räägime muusikakoolidest, orkestritest, kultuurimaja pilliringid, koorid, koolide ansamblid, bändid. Valik nendest asutustest on väga lai," rääkis projektijuht Allan Tamme, kelle sõnul loodetakse soetada ka haruldasi pille.

Lepland lisas, et projekti eesmärk pole kindlasti kõikidest lastest professionaalseid muusikuid teha. "Pillimäng kui selline arendab inimest emotsionaalselt, õpetab kohusetunnet, püsivust, järjepidevust. Ta on igal juhul hästi hea asi, mis mööda külgi maha ei jookse ja aitab inimesel olla tulevikus edukam ja parem inimene," ütles Lepland.

Lepland lisas, et mida nooremas eas laps muusikaga kokku puutub, seda parem. "Minu pilliõpingud algasid suhteliselt varajases nooruses, kuna mu ema on klaveriõpetaja ja lastemuusikapedagoog, siis minu esimene klaveriõpetaja oli minu ema. Eks ma ise olin tol ajal kuue-seitsme aastane, noor poiss ja emaga ikka kukud jonnima," meenutas Lepland.

Tõsisemalt hakkas Lepland klaverimänguga tegelema kümneaastaselt, kui ta Vanalinna hariduskolleegiumi muusikakooli läks. Klaverit mängib Lepland aktiivselt siiani. "Ma mängin ainult klaverit, see on ainukene instrument, mida ma enam-vähem valdan. Ennast pianistiks ei pea, aga iseenda saatmisega klaveril saan hakkama," tõdes Lepland.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: