Anne Paluver: nalja peab tegema tõsiselt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Enamik inimesi teab Anne Paluveri kui suurepärast komöödianäitlejat. Tegelikult on Anne juba kümme aastat ka lavastnud. "Ringvaade" käis vaatamas, kuidas ta seda teeb.

Hetkel lavastab Paluver Henrik Normanni monotükki "Henrik Normanni uskumatud seiklused New Yorgis". Näidend valmis selle aasta jaanuaris Broadwayl vaid ühe nädalaga.

"Ise mängida on loomulikult kergem kui saalis läbi elada," ütleb Paluver võrreldes näitleja ning lavastaja rolli.

Henrik Normanni on Paluveri sõnul lihtne lavastada, sest ta on vastuvõtlik. Noormann ise peab oma lavastajat rangeks. "Ma ei ütleks kuri, aga range. Tal on väga hea maitse, jumal on teda sellega õnnistanud, see on vist asi, mida õppida ei saa."

Sellest ajast kui Paluver lavastamisega alustas, ei ole palju muutunud. "Muutunud on aines, mille üle nalja tehakse. Praegusse aega nõukogude aja ainest üle kanda on absurd, siis tehti peamiselt olme üle nalja."

"Nalja peab tegema väga tõsiselt, kui hakkad ise nalja tegema, siis on selge, et nalja ei ole. Fakt on ka see, et saalis ei ole kõigil ühtlane huumoritaju," ütles ta.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: