Minu Unistuste Päev rõõmustas Tartu lastekliinikus haigeid lapsi

Foto: ERR

Kuigi heategevusorganisatsioon Minu Unistuste Päev aitab enamjaolt raske haigusega lapsi individuaalselt, siis täna oli rõõmus päev haigetel lastel Tartu lastekliinikus.

Täna said neuroloogia ja üldpediaatria osakonna lapsed esmalt näha mustkunstnikku ja siis Meisterjaani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Iga päev valgete haiglaseinte vahel ei ole selline lapsepõlv, mida üks laps peaks saama ja me oleme orgnaisatsioon, mis toob selle rõõmu, lapsepõlve rõõmu," selgitas organisatsiooni Minu Unistuste Päev liige Laura Zirel.

Lisaks haigla üritustele püüabki organisatsioon tuua unistuste päevi raskelt ja krooniliselt haigete lasteni, keda arstid neile suunavad, pakkudes lastele just täpselt niisuguseid päevi nagu nemad seda tahavad: kui laps tahab minna kunstiringi, siis seda ta ka saab ja kui ta tahab kohtuda mõne laulja või näitlejaga, siis püütakse sedagi tema heaks korraldada.

Arstitudeng Laura Zirel on ise sellise heategevuse juures alates sügisest.

"See on võib-olla kõige parem otsus, mille ma teinud olen, sest olen näinud nii palju säravaid silmi, nii palju rõõmu ja õnne, mida ühe lapse näos võib näha. See on suurepärane," rääkis Zirel.

Tartu lastekliiniku lastele esines just Meisterjaan, kuna see oli laste enda suur soov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: