Kui lihtne on sõrmejäljelugejat ära petta? ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"Terevisioonis" katsetati täna, kas sõrmejäljelugejat saab ära petta, kui kasutada sõrmejäljega plastiliinitükikest.

"Kui võtta hambaarsti silikoon, tekitada oma sõrmejäljest jäljend ja siis kasutada teise poole saamiseks plastiliini, siis see peaks töötama," kirjeldas katset "Terevisiooni" toimetaja Reimo Sildvee.

"Laptopides on see päris ammu olnud ja laptopid loevad pilti ja seda pilti on eriti lihtne petta, sa võid sinna panna sarnase asja ja ta ei saa päris hästi aru, aga mobiilides on see paremini tehtud, seal on see mahtuvuse põhiselt. See, et sõrmejälgi saab valesõrmedega mitmel viisil petta, on ju vana teema. Ja see uurimistöö, et kuidas seda paremini petta ja kuidas seda takistada, käib väga intensiivselt, see on hirmus huvitav tegelikult. See pingutus, et teda ära petta, on tegelikult päris suur. Kui seda tehnoloogiat väga täiustada, on see tõsiselt raske töö. See läheb lõpuks natuke nagu selliseks valeraha tegemiseks. Saab küll teha, aga mitte väga lihtsalt. Üldiselt ei ole ju telefon selline asi, mis on nii kriitiline. See harilik sõrmejälg on tavaeluks täiesti piisav, ta on selline mugavuse ja turvalisuse hea sümbioos, aga ta ei ole päris sellisel tasemel, et ma tahaks pangaparoole selle all hoida," rääkis Tallinna Tehnikaülikooli arvutiteaduse professor Tanel Tammet.

Katse tulemusena selgus, et nii lihtne see siiski pole, sest Reimo Sildvee telefon keeldus plastiliinist jäljendi peale avanemast.

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: