Täna algab ETV2-s Keskkonnakuu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Maikuu on ETV2-s Keskkonnakuu, mille raames jõuavad ekraanile keskkonnateemalised ja mõtlemapanevad dokumentaalfilmid.

"Need filmid kõik on tehtud ikkagi selle eesmärgiga, et maailma natukene paremaks muuta. Need probleemid, millest ajendatuna filmid tehtud on, on tõsised, aga enamus filme on ikkagi väga vaadatavad. Me oleme jõudnud ajajärku, kus kogu see tehnoloogiline areng on nii kiire ja inimese tahe on veelgi kiiremaks ja veelgi kõrgemale jõuda ning me ei suuda enam kohaneda nii kiiresti ja seetõttu ongi paljudel liikidel lithsalt võimalus kaduda," rääkis ETV2 peatoimetaja Marje Jurtšenko "Terevisioonis".

"Huvitav, et me oleme ikka nii enesehävituslikud. Lisaks sellele, et igaüks saab natukene muuta, oleks tegelikult vaja suuri otsuseid. Ja selle äratundmiseni nende filmide vaatamisega jõuab küll. Need filmid aitavad meil teadlikumaks saada ja see on hästi oluline ma arvan iga teema juures. Sel hetkel, kui sa oled teadlik, on sul võimalik teha valikuid ja sealt edasi on sinu otsus." 

Täna kell 22.05 alustab Keskkonnakuu dokumentaalfilmiga "Võidujooks väljasuremisega", mis on globaalne hädahüüe meie planeedi ja eri loomaliikide päästmiseks, sest teadlaste ennustuste kohaselt on selle sajandi lõpuks pool kõigist liikidest välja surnud.

Toimetaja: Madis LaurHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: