Lexsoul Dancemachine: davai, tantsime, teeme midagi ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing

Anu Välba võõrustas oma saates "Hommik Anuga" viimase aasta komeeti Eesti popmuusikataevas: ansamblit Lexsoul Dancemachine.

"Põhiliseks tõukejõuks on see, et inimestel oleks hea olla, kui nad tulevad kontserdile või kuulavad muusikat plaadilt," ütles soilist Robert Linna. "Ja kui sa näed, et inimestel hakkavad silmad särama ja pea käima, nagu funkmuusikaga enamasti on, sest see on nii rütmipõhine, siis hakkab endal sama asi käima ja need kogemused eskaleeruvad hullumeelseks. Kõik algab sellest, et kui ma lähen esinema, siis ma vaatan sulle silma ja ütlen: davai, tantsime, teeme midagi."

Linna võrdles ka kogemusi esinemistest rock-kontsertidel. "Lexsouli kitarrist Jürgen Kütner on ehtne progerokkar ja tema avastas juba esimesel Lexsouli kontserdil, mis vahe on progerockil ja funk'il: funkbändil on lava ees tüdrukud ka."

Klahvpillimängija Joonas Mattias Sarapuu ja bassimees Martin Laksberg nõustusid saatejuhiga ansambli nime pikkuse ja keerulisuse osas, nentides, et see on hea lakmuspaber piisava tuntuse suhtes, kui inimestele nende nimi juba meelde jääma hakkab, ent eitasid seoseid LSD-ga: nagu märkis Anu Välba, saab grupi nime suurepäraselt lühendada ka LSD Machine. "See on kogemata," ütles bänd.

Oma suurimaks saavutuseks peab Lexsoul Dancemachine seni kõlamist BBC 6 Music'us funk-guru Craig Charlesi saates.

Vaadake meeleolukat videot ise.

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: