"Rakett 69" võitja Frida Laigu: oskan nüüd akutrelli kasutada

Foto: Ülo Josing/ ERR

Jaanuaris ETV ekraanil oma kuuendat hooaega alustanud noorte teadussõu "Rakett 69" jõudis laupäeva õhtul lõpusirgele. Võitja Frida Laigu ütles saates "Hommik Anuga", et põhiteooria saates osalemiseks tuleb koolist.

Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassis õppiv Frida Laigu tõdes, et tuleb tunda füüsikat ja muud koolis õpetatavat, aga lisaks on oluline silmad lahti hoida ja maailmas ringi vaadata, et aru saada, kuidas asjad toimivad.

Frida Laigu lausus, et kaalus pikalt, kas tulla saates osalema. "Aga otsustasin tulla, ja läks hästi," muheles võitja, kes lisas, et saade õpetas lisaks praktilistele oskustele, näiteks kuidas akutrelli käes hoida, ka pingelises olukorras toime tulema.

Saate peakohtunik ja saatejuht Aigar Vaigu nõustus, et tuleb vaadata igapäevaseid asju ja mõelda, milline on inseneritöö nende taga. "Loomulikul masinad teevad meie elu efektiivsemaks," sõnas Vaigu, "aga see tähendabki seda, et me võime siin rahulikult pühapäeva hommikul juttu ajada, samas, kui sada või kakssada aastat tagasi me pidanuks praegu põllul tööd tegema selleks, et süüa saada. Aga seal on see oht, et me muutume liiga laisaks. Ja sellepärast me teeme ka seda saadet, et ärgitada inimesi mõtlema, sest mõtelda on mõnus."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: