Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR kuulutab välja konkursi Felix Moori skulptuuri leidmiseks

Eesti rahvusringhääling kuulutab välja konkursi leidmaks sobivat skulptuuri nn vana raadiomaja fassaadil asuvasse seinaorva.

Konkursi eesmärk on leida sobivaim kunstiteos mälestamaks Eesti esimest raadioreporter Felix Moori. Tegemist võib olla skulptuuri, bareljeefi või muu ruumilise ideelahendiga, mis sobitub praegu renoveerimisel oleva raadiomaja fassaadil asuvasse orva.

Mingeid piiranguid kunstiteosele ei seata, see tähendab, et Moori bareljeef võib olla traditsiooniliselt otse- või külgvaates. Samas võib tegemist olla ka visuaalselt ja ruumiliselt sobiva abstraktsema kaasaegse kunsti valdkonda kuuluva teosega. Oluline on vaid teose seos Felix Mooriga.

Ideelahendus peab lähtuma kunstiteose paigaldamise asukohast (vana raadiomaja F. R. Kreutzwaldi tänava poolne sissekäik) ja Eestis kehtivatest seadustest. Lahenduse pakkuja peab arvestama idee realiseerimisel vajalike kooskõlastuste, lubade jms hankimisega. Kui ideelahenduse esitaja peab vajalikuks kunstiteose valgustamist, siis tuleb tal välja pakkuda ka teose valgustamise lahendus, mis peab olema arvestatud pakkumuse sisse.

Orva laius 1 030 mm, kõrgus 1 440 mm, sügavus 140 mm.

Felix Moor (12.04.1903-15.05.1955) oli Eesti esimene raadioreporter. Aastatel 1927-1944 oli ta Eesti ringhäälingu teadvustaja. Raadios tõi ta kuulajateni peamiselt kuuldemänge ja lastesaateid. Teise maailmasõja järgsel perioodil oli ta Eesti Raadio esimeste otseülekannete saatejuht. Felix Moor täitis ringhäälingus kõiki rolle, tekstilugemistest välisuudiste tõlkimiseni välja, päevauudiste eristamiseks lõi vahepeal töölaua kõrval rippuvat gongi.

Käesoleval aastal lõpetab Eesti rahvusringhääling vana raadiomaja rekonstrueerimise uudistetoimetustele sobivaks majaks, et luua tänapäevane töökeskkond koos vajalike stuudiote ja tehniliste ruumidega.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: