Laupäeval selgub "Rakett 69" võitja

Jaanuaris ETV ekraanil oma kuuendat hooaega alustanud noorte teadussõu "Rakett 69" on jõudnud lõpusirgele. Viieteistkümne võistleja seast kaks - Frida Laigu ja Gregor Randla on end läbi katsumuste võidelnud superfinaali, kus peab selguma, kes neist tänavu peaauhinna koju viib.

"Rakett 69" kuuenda hooaja võitja, kes saab 10 000 euro suuruse stipendiumi, selgub Tallinnas Kultuurikatlas toimuvas ööpäevases heitluses, kui koos valitud neljaliikmelise meeskonnaga tuleb mõlemal võistlejal ehitada töötav Rube Goldbergi masin. Selle tegemine on töömahukas ja maksimaalset täpsust nõudev ülesanne, kasutusele tuleb võtta kõik teadmised ja oskused, mis meeskonnal olemas. Pooletunnisesse saatesse jõuavad finaalheitluse kõrghetked.

Frida Laigu õpib Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassis ja on tõeline multitalent: ta on osalenud matemaatika-, keemia-, lingvistika- ja füüsikaolümpiaadidel ning mängib vabal ajal sulgpalli, bridži ja loeb kõvasti. Oma tugevuseks peab ta eelkõige matemaatikat, loogikat ja keemiat, kuid puudu ei jää tüdrukul ka loovusest. Frida on tegelenud pikalt klaverimänguga ning on lõpetanud Sally stuudio kunstikooli.

Gregor Randla on Tartu Miina Härma gümnaasiumi abiturient. Ta on tõsine reaalainete fänn, kõva praktik ja loogikameister. Gregor teeb suurima heameelega sporti - mängib korvpalli ja osaleb jooksuvõistlustel. Lisaks meeldib noorele sportlasele väga fotograafia, videotöötlus ja koorilaul. Viimasega on Gregor tegelenud juba pea kümme aastat. Samuti on ta sina peal arvutite ja muude elektroonikaseadmete hingeeluga.

"Rakett 69" kõigi võistlussaadete ja finaalsaate nimel on tööd teinud enam kui 40-liikmeline teadustoimetus, mida juhib I hooaja võitja Juhan Koppel. Võistlejate sooritusi hindavad mainekad kohtunikud, põhikoosseisus PhD Mart Noorma, PhD Heli Lukner, MSc Riin Tamm. Saatejuht on MSc Aigar Vaigu.

"Rakett 69" VI hooaja finaalsaade on eetris ETV-s laupäeval, 30. aprillil kell 19.35.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: