Maarja Nuut esitleb uut plaati ja põnevat animatsiooni ({{commentsTotal}})

Maarja Nuut
Maarja Nuut Autor/allikas: Kris Süld

Sel pühapäeval, 1. mail esitleb Jazzkaarel oma uut plaati "Une meeles" Maarja Nuut, üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti pärimusmuusika uuendajaid. Plaadil kõlavale laulule "Siidisulis linnukene" on Liis Viira valmis meisterdanud animatsiooni, mis jutustab maailma tekkimise lugu.

Liis Viira sõnul on "Siidisulis linnukene" kerge ja mänguline animafilm, kus maailm saab loodud rannast leitud esemetega, millest igaühel on täita tähtis roll. "Ühest õigest maailmast ei puudu ka laisk laanelind, osatäitjaks õllepudelikillust sündinud paberinutsak, kes jõuab veel viimasel hetkel aina edasi pöörlevale kosmilisele ilmarattale," kommenteeris Viira oma tõlgendust Maarja Nuudi loost.

Lisaks "Siidisulis linnukesele" kõlab uuel plaadil veel 11 pala. Maarja Nuudi sõnul paelus teda plaati kokku pannes reaalsuse ja irreaalsuse vaheline hall ala. "Armastan vahel kontserdil jutustada mõnda tõsilugu nagu muinasjuttu ja vastupidi. See tekitab mõnusat pingestatust ning paneb inimeste kujutlusvõime tööle," sõnas ta. "Selgelt on ka meeles mõned korrad, kui olen näinud teadlikku und. See on olnud intensiivne kogemus, kus päris ja mängult on segamini ning ise saab valida suuna, kuhu ja kuidas liikuda. Sarnane tunne võib olla ka muusikat tehes või seda kuulates."

"Meid ümbritseb pidevalt tohutu hulk informatsiooni, mida peame kuidagi organiseerima. Aeg aga on piiratud. Võib-olla seepärast kasutame üha enam lihtsustatud mõtlemise skeeme ning tulemuseks on dialoogi taandumine igas mõttes," selgitas Maarja Nuut. "Teistsugne tõde justkui segab meid. Minu jaoks on oluline, kuidas osata märgata laiemat pilti, kaotamata seejuures sidet detailide ja nüanssidega. Avarust ja tundlikkust tahan panna ka oma muusikasse."

Nuut miksib oma esinemistel traditsioonist inspireeritud lood ja laulud luupimise, viiulimängu ja maagiliste heliefektidega; laul, pillimäng ja tants saavad üheks ning loovad atmosfääri unenäolistele mõtterännakutele.

"Une meeles" ainus esitluskontsert Eestis toimub 1. mail kell 16 Vabal Laval. Tegemist on Jazzkaare ühe lõpukontserdiga.

MAARJA NUUT 'Siidisulis linnukene' from Maarja Nuut on Vimeo.

Toimetaja: Kerttu KaldojaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: