Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tuuli Roosma on Eestis tagasi ja võitleb ilusa linnaruumi eest

Tuuli Roosma
Tuuli Roosma Autor/allikas: ERR/Ülo Josing

Saatejuht Tuuli Roosma on perega tagasi Eestis ning protesteerib tänasel meeleavaldusel Reidi tee vastu.

Pärast pikki rännakuid välismaal seisab Roosma ilusa linnaruumi eest Tallinnas. "Mis meeleavalduse esile kutsus on see, kuidas meil käsitletakse tervet Tallinna linna," selgitas ta ETV saates "Hommik Anuga".

Roosma sõnul suletakse linna vaatevälja merele iga hetkega. "Minule meeldib lihtsalt see, kui on näha, et linna planeerimise kohal hõljub ka intelligentne ja korrastav vaim. Kui seda ei ole, siis ma urisen ja mulle ei meeldi see," rõhutas Roosma, kes loodab, et tema mõtteid võetakse kuulda.

"Praegu on hästi palju projekte käimas, aga minule on jäänud mulje, et linnal puudub suur idee ja visioon ning plaan, kuidas seda kõike ellu viia. Ma tahan, et see tekiks," ütles ta.

Tagasi Eestis

Roosma, kes rändas mitu aastat perega mööda maailma ringi, tõdes, et on nüüd mõneks ajaks Eestis tagasi. "Ütleme nii, et igaveseks," rääkis Roosma.

Üheks põhjuseks, miks pere on kodumaal tagasi, on see, et lapsed lähevad sügisel kooli. "Kooli ma valin lihtsalt, meie mingitel katsetel ei käinud ja meil on antud taotlus sisse, et palun määrata kool," selgitas Roosma.

Eliitkooli välistas Roosma suuresti seetõttu, et oli perega Eestist ära. Viimasena käis Roosma oma perega Austraalias, millest valmib järjekordne telesaade. "Ega me ju muudmoodi ei oska, kui me filmime oma elu üles. Ma arvan, et valmib küll, oli piisavalt tore ja huvitav. On, mida näidata," rääkis naine.

Esimese reisisaate filmis Roosma mõne aasta eest Siberis. Seda, et perega tagasi Siberisse minnakse, Roosma välistada ei julge, sest nägi seal, et mingil moel ideaalne elamise viis on olemas. "Olen käinud seal tagasi ja arvan, et lähme veel tagasi külla. Ei ole võõras ka mõte, et sinna mingiks ajaks ka pikemaks elama minna. Kui Eesti kõrvale jätta, siis see on üks parimaid paiku maailmas, kus elada," arvas ta.

Roosma sõnul on Siberis kihvt loodus ja head inimsuhted. Traditsioonid Siberis elatud aja jooksul on säilinud peres tänaseni. "Meie pere hindab traditsioone, me mõtleme ka ise välja mingeid pühasid peale jaanipäeva ja jõulude. Igas päevas on mingi püha hetk, kus sa pistad nina supipotist kõrgemale," rääkis Roosma.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: