Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hanna-Liina Võsa ootab last ja võtab esinemistest pausi

Foto: Ülo Josing/ERR

Esimese lapse ootel muusikalinäitleja Hanna-Liina Võsa võtab esinemistest pausi ja teostab eluaegse unistuse.

Aastate eest New Yorgis õppinud Võsa tunnistas, et kuigi talle on ennustatud suurt tulevikku välismaalt, pole Hollywood kunagi olnud tema siht. "Nagu elus ikka, asjad ja prioriteedid muutuvad ajas. Mis tundub sulle 18-aastaselt ideaalne elu, võib olla 28-aastaselt ei pruugi enam piisata," rääkis Võsa ETV saates "Hommik Anuga".

Just New Yorgis elades mõistis Võsa, et see pole piisav. "Ma tahan ka teist elu sinna kõrvale, oma inimesi ja oma kultuuri," selgitas ta.

Muusikaližanr on Võsa sõnul aga tema DNA-s kirjas, mistõttu sellest pole ta loobunud. "Kui ma lähen ise vaatama muusikali, siis ma ei pruugi seda üldse niimoodi armastada, mulle meeldib selle tegemine," ütles Võsa.

Kõige olulisemad ülesastumised on Võsa jaoks olnud "Helisevas muusikas" ja "Mary Poppinsis", kuid naine annab endale aru, et igal asjal on oma aeg ja elus on veel palju, mida teha. "Üks unistus, kui ma olin laps, oli olla kooliõpetaja. See oli mu esimene unistus ja kuidagi on niimoodi juhtunud, et juba neljandat suve järjest ma õpetan lapsi Peipsiääres muusika- ja draamalaagris," ütles Võsa.

Tema sõnul tahavad lapsed laagritesse tihti tulla ja laagrist on nüüdseks väljakoorunud Hanna-Liina Võsa muusikalikool. "Asjad on jõudnud nii kaugele, et plaan on jõus ja esimesel septembril me avame uksed," rääkis Võsa, kes kutsub kõiki muusikalihuvilisi lapsi Tallinna vanalinnas asuvasse kooli.

Kõik lapsed, kes tahavad kooli sisse astuda, on oodatud konkursile, mis toimub 22. mail kell 11.00. "Lapsed peavad esitama laulu oma vabal valikul," ütles Võsa. Täpsemaid juhtnööre leiad SIIT.

Selleks, et kogu oma energia õpetamisesse suunata, võtab Võsa esinemistest pausi. "Kuidagi on tähtede seis olnud selline, et paljud etendused, mida ma olen teinud, on lõppenud ära ja Soomes on täiesti juhuslikult ka paus, mis läheb veel edasi," ütles Võsa. Pausile on hoogu andnud ka see, et Võsa ootab oma esimest last. "Ma olen väga tänulik talle, et ta on vastu pidanud selle kevade minuga ja selle tralli kaasa teinud. Ma tunnen, et olen nii palju andnud endast laval, et ma hea meelega annaks kõik need kogemused ja mõtted natukeseks ajaks kellelegi teisele," ütles ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: