Ülar Allas kirjutas raamatu kaasaegsetest maailmaimedest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Ülar Allas kirjutas raamatu ühe eestlase retkest seitsme kaasaegse maailmaime juurde, et nende kaudu tundma õppida nii maailma kui iseennast. "Ringvaate" stuudios andis ta näpunäiteid, milliseid nendest tasuks vaatama minna.

Reisientustiast Ülar Allas kinnitas "Ringvaates", et seitse on müstiline number, mistõttu seda on mitmel pool kasutatud. Enda raamatus ei räägi ta aga mitte ainult seitsmest uuest maailmaimest, vaid ta tegi kokkuvõtte ka antiiksetest maailmaimedest. "Ma tahtsin enda raamatus kirjutada ka antiikaja maailmaimedest, mille kohta ei ole eesti keeles häid materjale." Samuti tõi ta välja, et seitsme moodsa maailmaime valimiseks toimus konkurss. "Tegelikult oli suur finaal, kus oli rohkem osalisi ning on kahju mõnedest osalistest, kes sealt välja jäid ning kes oleksid samuti selle seitsme hulka sobinud."

"Ringvaate" stuudios tõi ta välja kolm maailmaimet, mida tasuks vaatama minna:

Petra kaljulinn Jordaanias

"See asub ühe suure kaljulõhe läheduses - see lõhe on tekkinud maavärina tulemusena ning mööda seda kaljulõhe hakkasid 2500 aasta eest liikuma kaubakaravanid, mille peale kohalikud hõimud otsustasid, et seal on väga hea neid kaubakaravane röövida," tõi Allas välja, et erinevalt enda plaanist muutsid kohalikud aga oma taktikat, hakates pakkuma seal neile karavanidele öömaja ja võtma neilt makse. "Nende maksude pealt teeniti aga palju raha, mille eest ehitatigi mäe sisse suur linn."

Inkade asula Machu Picchu Peruus

Ülar Allas tõi välja, et tihti öeldakse, et kui inimene saab teha elus ainult ühe reisi, siis võiks see olla Machu Picchu. "Iga päev lubatakse sinna juurde aga vaid 2500 inimest ehk umbes miljon inimest aastas," tõdes Allas ja lisas, et sinna jõudmiseks peab kõvasti vaeva nägema. "Tegelikult ei tea me täpselt praeguseni, miks see linn ehitati ja hüljati - kõige rohkem uurijaid arvab, et see oli koht, kuhu läksid inkade ülikud lihtsalt puhkama ehk tegu oli nii-öelda kuurortlinnaga."

Haudeehitis Taj Mahal Indias

"See on pealinnast Delhist 200 kilomeetrit eemal asuv haudeehitis - seda tasub minna vaatama hommikuvalgusest, kuidas valgest marmorist hoone pealt peegelduvad tõusva päikese kiired," ütles reisihuviline, et need peegelduvad päikesekiired pidid näitama naise erinevaid tujusid. "Osad tuttavad soovitavad seda samas vaadata ka kuuvalges."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: