Timo Steiner: ootame kontserdisaali ka nooremat rahvast ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna jõuab finaalini konkurss "Klassikatähed". "Vikerhommik" uuris Timo Steinerilt missugune tundub talle tänavuste võistlejate tase ning kuivõrd üldse tänapäeval klassikalise muusikaga kuulsust saab koguda.

Timo Steiner on üks "Klassikatähtede" formaadi autoritest. "Mulle tundub, et formaat on päris kenasti vastu võetud, klassikaline muusika on saanud eetriaega, mis oli põhieesmärk. Ka noored inimesed, kes kenasti pilli mängivad on saanud samuti eetriaega ja kontserte."

Timo Steiner on silma peal hoidnud ka eelmiste aastate võitjatel. "Eks ma natukene olen ikka luuranud, mis nad teinud on. Põhiline kasu pärast närvesöövat teleaega on ju nendes kontsertides, mis pärast saab. Eesti Kontsert pakub neile kõigepealt hulga kontserte, võimalust mööda Eestit ringi tuuritada. Ma arvan, et see on nende väike kapital järgmisesse karjääriastmesse."

Küsimusele, miks on vaja klassikalist muusikat tähtsustada ja saadet, mis selle koju kätte toob, vastas Steiner, et ei olekski vaja kui klassikaline muusika saaks teistega võrdselt igal pool vabalt eetris kõlada. "Kuna ta seda kahjuks ei tee, muud žanrid on väga jõuliselt kõrval, siis loomulikult ta peab tulema välja, et nooremat publikut klassikalise muusikaga tutvustada. On olemas generatsioon, kes on sellega üles kasvanud, aga ootame kontserdisaali ka nooremat rahvast."

"Eesti on tegelikult fantastiline paik, kui minna Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdile näiteks, siis ei ole seal sugugi mitte vanad inimesed, aga mujal Euroopas on see tihti probleem, et jagub eelkõige vanemat rahvast," lisas ta.

Steineri sõnul üllatab igas saates keegi, aga eriti värskelt on meelde jäänud Jaan Mesi tummfilmi helindamine. Pöialt hoiab ta aga kõigile võrdselt, sest kõik on väga tugevad muusikud.

Toimetaja: Jaanika Valk

Allikas: "Vikerhommik"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: