Springfieldi kunstimuuseumist pandi pihta Andy Warholi kuulsad teosed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Möödunud nädalal rööviti Springfieldi kunstimuuseumist kümnest Andy Warholi tööst seitse. Röövitud teosed on sarjast "Campbell´s Soup I".

"See on tohutu kahju ja rikub kunstiturgu metsikult, kui asjad lähevad vasakule, kaovad ära ja neid müüakse kuskil althõlma," tõdes Marko Mäetamm ETV saates "Ringvaade".

Mäetamm lisas, et ka tema enda näituselt on varastatud kunstitöö. "Mina pidasin seda tunnustuseks, ma ei ole nii kõva, kuulus kunstnik Ameerikas, et mind nime pärast varastatakse, aga ju siis töö oli niivõrd lahe. Mina võtsin seda kui positiivset asja," ütles Mäetamm, kelle näituselt pandi pihta plaat videoga.

Mäetamme sõnul näitab vargus kunstniku väärtust. "Tõenäoliselt on temaga võimalik mingit kasu teenida, aga muuseumile on seda väga raske selgeks teha, et see on väga tore, et teilt varastati ära terve hunnik kalleid töid," naeris Mäetamm.

Mäetamm lisas, et Warholi tööde võlu on see, et kunstnik oskas maksimaalselt ära kasutada ajastut, milles ta elas. "Ta hakkas tootma maist, triviaalset, ühiskonna kõige madalamat kihti," rääkis Mäetamm. Kunstnik lisas, et Warholi kuulus supipurk polegi tema enda mõte, vaid ta ostis idee 50 dollariga galeristilt.

Warholi varastatud teoste leidmiseni viiva vihje eest on välja pandud 25 000 dollari suurune rahaline preemia.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: