Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu linnapea koerad aitavad lastel pingevabalt lugemist harjutada

Pärnu linnapeal Romek Kosenkraniusel on eriline viis pingeid maandada. Nimelt käib ta koos abikaasa ja koertega lastele teraapiat tegemas.

Koerad Lex ja Chuck aitavad Pärnu keskraamatukogus lastel pingevabas keskkonnas lugemist harjutada. "Meil on väga hea meel, et sellise päikselise loomuga koerad on meie raamatukokku jõudnud ning et koerte omanikud on nendega niivõrd palju aega veetnud ja läbinud kõik koolitused, et koerad saaksid selliseid asju läbi viia," ütles Pärnu keskraamatukogu lasteteeninduse peaspetsialist Signe Peeker. Samuti tõid lapsed välja, et neile koertele on väga huvitav lugusid ette lugeda ning tõdesid, et koerad on nende lugemisoskusele palju abiks olnud.

Koera Chuck juht Rita Kosenkranius ütles, et koerajuht ise tunneb, kuhu tema koer enim sobib. "Chuck on suhteliselt rahulik koer ning ka kõige arglikumad lapsed julgevad temale lugeda," Ta tõi välja, et koolitustel on põhiline näitaja see, et koer ei oleks agressiivne. "Inimesed hakkavad seal väga äkiliselt naerma ja tihti kukub midagi ootamatult maha - samuti vaadatakse, kuidas koer saab hakkama, kui inimene on ratastoolis."

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles, et tema küsib enda kabinetti tulevatelt inimestel alati, kas nad kardavad koeri. "Ta on ikkagi tõeline teraapiakoer, sest mul on olnud siin kabinetis mitmeid teravaid küsimusi arutlusel, mis on tänu koerale hoopiski rahulikumalt kulgenud," tõi linnapeale välja, et tänu sellele on kõigil alati näod naerul. "Ma olen kuulnud, et kusagil Ameerikas olidki linnaelanikud pannud koera enda linnapeaks - seal on olemas muidugi ka volikogu, aga esindusfunktsiooni täidab koer."

Enne lugemiskoerteks saamist käisid Lex ja Chuck rohkem võistlustel, kus neil olid samuti head tulemused. "Koertega tegelemine on ainult puhas rõõm, mis on tohutult maandav," tõi Chucki juht Rita Kosenkranius välja, miks ta lisaks päevatööle seda teha viitsib.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: